معاون رئیس جمهوری درگذشت مادر چهار شهید خراسانی را تسلیت گفت

مشهد - ایرنا - معاون رئیس جمهوری و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران با صدور پیامی درگذشت مادر شهیدان 'آبره' را تسلیت گفت.

به گزارش روز یكشنبه روابط عمومی بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، در پیام تسلیت حجت‌ الاسلام والمسلمین سید محمدعلی شهیدی آمده است: شكیبایی مادران شهدای معزز كه فرزندان خویش را در راه رضای پروردگار و سربلندی نظام مقدس جمهوری اسلامی نثار كردند در وصف نمی ‌گنجد و كلمات قادر به ستودن صبر جمیل این بانوان والامقام نیست.
وی افزود: درگذشت بانوی ماجده و مؤمنه 'حاجیه‌ خانم رقیه فیضی' مادر گرامی شهیدان معزز غلام عباس، عبدالله، محمد صادق و محمد حسین آبره را به خانواده محترم ایشان تسلیت عرض می ‌نمایم.
در ادامه پیام مزبور آمده است: از منظر ادب و ارادت بر ساحت ایمان و مقام صبرشان ادای احترام نموده و از درگاه پروردگار متعال علو مرتبه ربانی برای آن مرحومه مغفوره و بردباری برای بازماندگان خواستارم، امید آنكه به فضل الهی و در جوار فرزندان شهیدشان قرین رحمت ربوبی گردند.
شهیدان غلام عباس (متولد 1350)، محمد صادق (متولد 1353)، محمد حسین (متولد 1356) و عبدالله آبره (متولد 1357) اهل روستای چاهك از توابع شهرستان تربت جام استان خراسان رضوی بودند.
این چهار برادر به خاطر عضویت در پایگاه بسیج روستای مرزی چاهك توسط گروهك تروریستی طالبان به اسارت گرفته شده و در 26 مهر ماه سال 1376 به شهادت رسیدند.
رقیه فیضی مادر شهیدان آبره هفتم مهر ماه در سن 78 سالگی بر اثر كهولت سن به فرزندان شهیدش پیوست و امروز (هشتم مهر) در قطعه صالحین بهشت رضا (ع) مشهد به خاك سپرده شد.
3221 / 6053