۸ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۱
کد خبر 83049447
۰ نفر
نخبگان و سفیران فرهنگی 56 كشور به همدان می آیند

همدان- ایرنا- دبیر كمیته فرهنگی رویداد همدان 2018 گفت: همایش بین المللی نخبگان و سفیران فرهنگی در چارچوب رویداد فراملی انتخاب این استان به عنوان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی در سالجاری میلادی، به میزبانی همدان برگزار می شود.

به گزارش ایرنا، علی دشتكی روز یكشنبه در جلسه اعضای شورای سیاست گذاری رویدادهای همدان 2018 افزود: این همایش از روز 11 مهرماه به مدت سه روز با حضور 150 نفر از نخبگان و سفیران فرهنگی 56 كشور، از پنج قاره جهان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینكه این همایش با محوریت رویداد همدان 2018 برگزار می شود، اظهار داشت: در برگزاری این همایش جامعه المصطفی با سازمان تبلیغات اسلامی استان همكاری دارد.
دشتكی عنوان داشت: در محور برنامه های این همایش، نقش محرم در انقلاب اسلامی، گنجانده شده است.
وی با اشاره به اینكه مهمان های خارجی این همایش روز چهارشنبه وارد همدان می شوند، اضافه كرد: به منظور آشنایی شركت كنندگان در همایش، نمایشگاهی از مفاخر و اماكن تاریخی و گردشگری استان در آرامگاه بوعلی برپا می شود.
مدیركل تبلیغات اسلامی استان با اشاره به اینكه 10 پایگاه از مساجد استان نیز در این همایش شركت می كنند، افزود: همایش اصلی روز پنجشنبه برگزار می شود و مهمان های خارجی روز جمعه پس از بازدید از اماكن گردشگری استان، از همدان خارج می شوند.
استان همدان از پنجم تان هفتم شهریور امسال میزبان همایش بین المللی همدان پایتخت گردشگری آسیا در سال 2018 میلادی بود و از 21 تا 23 آبان ماه سالجاری میزبان نشست بین المللی اعضای سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) است.
به گزارش ایرنا، سازمان جهانی گردشگری مستقر در شهر مادرید اسپانیا، از نمایندگی‌های سازمان ملل در بخش گردشگری است كه در رابطه با امور جهانگردی سیاستگذاری می كند و امروزه پیشتازترین و شناخته شده ترین سازمان بین المللی مرتبط با سفر و گردشگری در جهان است.
اعضای هیات رئیسه این سازمان متشكل از 12 عضو است كه در اوایل مردادماه سال گذشته برای نخستین بار شركت سیاحتی علیصدر همدان به عنوان یكی از اعضای هیات رئیسه این سازمان انتخاب شد.
9904*2090