۸ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۳:۴۴
کد خبر: 83049339
۰ نفر
اژه ای: حكم اعدام برای 3 مفسد اقتصادی صادر شده است

زنجان - ایرنا - معاون اول رئیس قوه قضاییه گفت: درباره مبارزه با مفسدان اقتصادی دادگاه های ویژه ای در تهران تشكیل شد كه طی روزهای اخیر 35 نفر محكوم شدند، از این تعداد برای سه نفر با عنوان مفسد فی الارض در دادگاه بدوی حكم اعدام صادر شده است.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه ای روز یكشنبه در حاشیه آیین معارفه رئیس كل دادگستری استان زنجان در جمع خبرنگاران افزود: در زمان حاضر حكم سه مفسد فی الارض محكوم شده به اعدام در دادگاه بدوی بوده و حكم آنها باید برای تایید نهایی به دیوان عالی كشور ارجاع شود.
به گفته وی، از 35 مفسد اقتصادی، 32 نفر محكوم به حبس شده اند كه ممكن است انفصال و رد مال هم داشته باشند.
معاون اول رئیس قوه قضاییه، مدت زمان زندان این محكومان را 20، 12 و 10 سال و پایین تر اعلام و خاطرنشان كرد: در این رابطه از همكاری مردم نهایت قدردانی را داریم، چرا كه همراهی خوبی در این زمینه داشته اند و امیدواریم تعامل در جهت معرفی افراد ادامه داشته باشد واگر می خواهند نام آنها محفوظ باشد، از آنها حمایت خواهد شد.
حجت الاسلام محسنی اژه ای تاكید كرد: در شرایطی كه دشمن به خیال باطل خود سعی می كند مردم و فضای جامعه را ملتهب و ناامید كننده نشان دهد، دولت به میزان كافی و مورد نیاز كالاهای اساسی را ذخیره كرده بنابراین مردم نگران نباشند مایحتاج خود را به اندازه نیاز خرید كنند.
معاون اول رئیس قوه قضاییه با بیان اینكه برخی رسانه های بیگانه در صدد نگران كردن مردم هستند، هشدار داد: افرادی كه به تحریك دشمنان اقدام به ایجاد خلل در بخش خدمات رسانی حمل و نقل و انتقال كالا شوند بدون اغماض با آنها برخورد می شود.
وی اضافه كرد: كسانی كه كامیونداران را با چوب، چماق و سنگ تهدید و مزاحم آنها شوند و یا در میسرهای ارتباطی از تردد آنان جلوگیری كنند مجازات سختی در انتظار آنان است.
معاون اول رئیس قوه قضاییه تصریح كرد: برای مزاحمان به رانندگان در بخش حمل و نقل بدون اغماض برخورد و با همكاری نیروی انتظامی دستگیری آنها هر چه سریعتر پیگیری می شود.
در این مراسم، حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیاركی به عنوان رئیس كل دادگستری استان زنجان معرفی و از خدمات جعفر گلمحمدی رئیس كل پیشین این دستگاه قدردانی شد.
9505/8068