قطار گردشگري «قلب ايران» از مرز ريلي سرخس وارد كشور مي شود

تهران- ايرنا- بيست و هفتمين قطار گردشگري خارجي كه «قلب ايران» نامگذاري شده با گردشگراني از هشت كشور 15 مهرماه از طريق مرز ريلي سرخس وارد كشور مي‌شود.

به گزارش روز يكشنبه ايرنا از شركت راه‌آهن، اين قطار از مبداء مسكو حركت و پس از كشورهاي قزاقستان، ازبكستان و تركمنستان وارد ايران خواهد شد و در آن گردشگراني از كشورهاي استراليا، آلمان، ايتاليا، سنگاپور، آمريكا، مالزي و روسيه نيز حضور دارند.
در اين سفر گردشگران خارجي از شهرهاي تهران، مشهد، كرمان، راين، يزد، اصفهان، شيراز، كاشان، اراك، شوشتر، شوش، ورسك و پل سفيد بازديد مي كنند و با فرهنگ و تاريخ مردم ايران آشنا مي شوند.
از سال 93 قطارهاي گردشگري، با هدف توسعه گردشگري و شناساندن راه‌آهن راه اندازي شده اند. شمار زيادي از گردشگران خارجي به وسيله اين قطارها از نقاط مختلف كشورمان بازديد كرده‌اند. اين قطارها معمولا در مسيرهايي سير مي كنند كه داراي بيشترين جاذبه هاي گردشگري است و به عقيده فعالان حوزه گردشگري، حضور قطارهاي گردشگري بين المللي در ايران، اقدام بسيار موثري در تبليغ و جذب گردشگران خارجي به شمار مي رود.
از جمله اين قطارها مي توان به قطار هزار و يك شب و قطارگردشگري عقاب طلايي اشاره كرد.
قطار گردشگري عقاب طلايي، معروف به هتل پنج ستاره چرخ دار است و حدود سه سال قبل ايران را در سفرنامه هايش وارد كرده و با مشخص كردن مسير ويژه «جواهران پارسي»، ايران را به باشگاه مقاصد قطارهاي پنج ستاره وارد كرد.
اقتصام**9132*2025

سرخط اخبار اقتصاد