صنایع دستی سیستان و بلوچستان نیازمند تجاری سازی است

چابهار - ایرنا - مدیر عامل منطقه آزاد چابهار در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: صنایع دستی زیبا و بی نظیر زنان و مردان هنرمند سیستان و بلوچستان نیازمند تجاری سازی، بازاریابی و فروش است.

عبدالرحیم كردی روز یكشنبه در آیین تجلیل از فعالان حوزه گردشگری چابهار اظهار داشت: چابهار ظرفیت های بی نظیری در گردشگری و جذب گردشگران داخلی و خارجی دارد و زیرساخت های آن متناسب با جایگاه توریستی در حال آماده شدن است.
وی افزود: صنایع دستی فاخر سیستان و بلوچستان باید برای صنعتگران درآمدزا باشد و بتوانند با آن امرار معاش كنند.
كردی بیان كرد: منطقه آزاد چابهار در حال رسیدگی به مشكلات بیمه، بازاریابی و فروش محصولات صنایع دستی مردم این استان است و گام های مثبتی برداشته است.
رئیس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار ادامه داد: در گام اول حدود 100 نفر از فعالان حوزه گردشگری بصورت رایگان از سوی این منطقه تحت پوشش بیمه اجتماعی روستائیان و عشایر قرار گرفتند.
كردی گفت: یك صنعتگر باید بطور كامل خودكفا باشد و برای سایر افراد نیز كارآفرینی كند.
وی از برگزاری دوره های آموزشی رایگان برای صنعتگران خبر داد و خاطرنشان كرد: فروشگاه دائمی فروش محصولات صنایع دستی در منطقه آزاد چابهار راه اندازی شده است.
رئیس هیات مدیره منطقه آزاد چابهار گفت: نمایشگاه های عرضه محصولات صنایع دستی نقش مهمی در بازاریابی و فروش دارند.
وی ادامه داد: منطقه آزاد چابهار از هیچ كوششی برای حمایت از صنعتگران و فعالان حوزه گردشگری دریغ نمی كند.
مدیرعامل منطقه آزاد چابهار از زحمات فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی قدردانی كرد و افزود: تلاش این عزیزان سبب جذب گردشگر داخلی و خارجی شده است.
به گزارش ایرنا، به مناسبت هفته گردشگری 21 عنوان برنامه در سطح شهر و منطقه آزاد چابهار در حال اجرا است.
نواختن زنگ گردشگری در روستای تیس، رونمایی از پرتال جامع گردشگری، برگزاری تور یك روزه برای بازدید از جاذبه های گردشگری نوار ساحلی چابهار- بریس، اهدای گل به دهیاران روستاهای هدف گردشگری، توزیع كیسه زباله و پاكسازی سواحل و مناطق تفریحی وگردشگری كوههای مریخی از جمله برنامه های اجرا شده هفته گردشگری است.
تجلیل از فعالان حوزه گردشگری و صنایع دستی، اهدای گل به مسافران ورودی و خلبانان و كادر پرواز در فرودگاه كنارك و همایش پیاده روی خانوادگی از دیگر برنامه های اجرا شده در هفته گردشگری در چابهار بوده است.
3043 **6081