چابهار نيازمند 48 آتش نشان براي ارايه خدمات مطلوب است

چابهار- ايرنا- رئيس آتش نشاني بندر چابهار در جنوب سيستان و بلوچستان گفت: شهر چابهار با توجه به جمعيت بيش از 160 هزار نفري در مركز و حاشيه شهر نيازمند 48 آتش نشان براي ارايه خدمات مطلوب است.

ابوالحسن سراواني روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا و تبريك روز ايمني و آتش نشاني اظهار داشت: هم اينك ناوگان آتش نشاني چابهار داراي 2 ايستگاه در سطح شهر با 24 نفر نيرو است كه تنها 13 نفر آنان به عنوان آتش نشان مشغول فعاليت هستند.
وي تصريح كرد: هفت دستگاه خودروي آتش نشاني، سه دستگاه خودروي سنگين، سه دستگاه خودروي نيمه سنگين، يك پيشرو و يك خودروي پشتيباني براي امداد و نجات و انجام امور آتش نشاني در شهر چابهار فعال هستند.
رئيس آتش نشاني بندر چابهار افزود: با وجود مشكلات كمبود نيرو و تجهيزات؛ آتش نشاني اين شهرستان از ابتداي سالجاري تاكنون 293 مورد امداد و نجات در زمينه اطفاي حريق واحدهاي مسكوني، تجاري و اداري، برش انگشتر، رهاسازي خودرو از گل و ماسه و نجات از آسانسور را با موفقيت انجام داده است.
وي اظهار داشت: امكانات و تجهيزات آتش نشاني چابهار در حال حاضر كه مشكل حادي وجود ندارد متناسب با جمعيت و جايگاه اين بندر مهم اقتصادي نيست و چنانچه خطر مهمي چون زلزله يا سونامي رخ دهد با تعداد اندك نيرو و تجهيزات، كمك رساني به مردم بسيار مشكل خواهد شد و به همين سبب بايد چاره انديشي اساسي انجام شود.
وي بر استخدام نيروي انساني براساس هر 2 هزار و 500 نفر جمعيت شهر يك آتش نشان تاكيد و خاطرنشان كرد: چابهار با توجه به موقعيت راهبردي و اقتصادي و همجواري با آب هاي اقيانوسي بايد نيروي انساني آتش نشان در حد استاندارد كشوري و جهاني داشته باشد.
وي از شهروندان خواست با وقوع هرگونه آتش سوزي مراتب را به تلفن 125 اعلام كنند تا سريعا نيروهاي امداد و نجات به محل اعزام شوند.
3043 **6081

پروندهٔ خبری