آتش نشاني اردستان فاقد امكانات لازم است

كاشان- ايرنا- شهردار اردستان گفت: آتش نشاني و خدمات ايمني اين شهر با كمبود نيرو و امكانات رو به رو مي باشد و نياز به توجهي ويژه دارد.

محسن حيدري روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا بيان كرد: آتش نشاني اردستان از نظر نيرو كمبود دارد و استخدام نيروي جديد منوط به برگزاري آزمون شده كه زمان برگزاري آن مشخص نيست.
وي افزود: آتش نشاني اردستان فاقد نردبان است و اگر در ساختمان هاي مسكن مهر يا ساير واحدهاي آپارتماني چند طبقه حادثه اي رخ دهد، با مشكل رو به رو خواهيم شد.
حيدري اضافه كرد: مسئولان خريد آن را منوط به استفاده از يارانه دريافتي شهرداري ها كردند كه با توجه به شرايط موجود، امكان خريد آن وجود ندارد.
وي با اشاره به عبور جاده ترانزيت از اردستان و بروز حادثه هاي گوناگون جاده اي در اين شهرستان تصريح كرد: امكانات موجود آتش نشاني نمي تواند پاسخگوي نيازهاي منطقه باشد و توسعه آموزش شهروندي، خريد تجهيزات امدادي و نردبان آتش نشاني، خريد موتورسيكلت آتش نشاني و ارتقاي توانمندي نيروها اولويت هاي آتش نشاني اردستان است.
شهردار اردستان در ادامه از فرمانداري و بخشداري ها خواست تا با توجه به پراكندگي و فاصله زياد روستاها، در ايجاد پايگاه هاي آتش نشاني در مركز دهستان ها اقدام كنند.
وي با اشاره به نجات 210 نفر، كمك رساني به 45 آسيب ديده و رها سازي 50 مورد حيوان گفت: 200 مورد آتش سوزي از مهر 96 تا كنون در كنار 70 مورد تصادف در حوزه خدماتي و 110 مورد خارج از حوزه خدماتي تحت پوشش قرار گرفته است.
حيدري همچنين عنوان كرد: با توجه به خطرهاي جاده اي، موقعيت اردستان و بروز افزون بر 450 حادثه در سال نيازمند تشكيل سازمان مستقل آتش نشاني هستيم.
به گفته وي، آتش نشاني شهرداري اردستان داراي 2 دستگاه خودرو، يك خودروي پيشرو و يك خودروي پشتيبان با 6 نفر نيروي انساني مي باشد.
اردستان با جمعيت افزون بر 16 هزار نفر در فاصله 118 كيلومتري شمال شرقي اصفهان واقع است.
7431/8123