۷ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۴۲
کد خبر: 83048141
۰ نفر
سارق جواهرآلات منزل دایی دستگیر شد

همدان- ایرنا- فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: یك سارق اقدام به سرقت وسایل و طلا و جواهر از منزل دایی خود كرده بود كه توسط ماموران كلانتری 15 رسالت شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ جمشید باقری روز شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان كرد: پنجم مهر امسال پس از وقوع یك فقره سرقت منزل در یكی از محله های شهر همدان و تماس مالباخته با مركز فوریت های پلیسی، تیمی از ماموران كلانتری 15 رسالت به محل اعزام شدند.
وی اضافه كرد: ماموران در تحقیقات مقدماتی دریافتند كه هنگام غیبت صاحب خانه، منزل مورد دستبرد قرار گرفته و یك تخته تابلو فرش نفیس و 150 گرم طلاجات به سرقت رفته است.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان گفت: تحقیقات برای شناسایی سارق توسط یگان تجسس كلانتری 15 آغاز شد و ماموران در بررسی های تخصصی متوجه شدند سارق یا سارقان بدون آسیب زدن به در خانه و یا تجهیزات مخصوص، موفق به بازكردن درب ورودی ساختمان شدند.
سرهنگ باقری افزود: تحقیق پلیس گویای این بود كه سارق یا سارقان از محل مخفی طلاجات مطلع بوده بنابراین مسیر پرونده به سمت شناسایی سارق از بین آشنایان و اقوام نزدیك هدایت شد.
وی افزود: پس از بازجویی از مالباخته و بكارگیری شگردهای پلیسی، ظن ماموران به خواهرزاده مالباخته كه جوانی 23 ساله بود برانگیخته شد.
فرمانده انتظامی شهرستان همدان اضافه كرد: ماموران در اقدامی هماهنگ با مراجع قضایی، متهم را بازداشت و در بازرسی از خودروی سواری پراید وی، آثاری از رنگ قاب تابلو فرش مشاهده شد و این موضوع، ظن ماموران را به یقین تبدیل كرد كه سرقت ها توسط وی صورت گرفته است.
سرهنگ باقری گفت: پس از بازرسی از منزل متهم، تابلو فرش مسروقه در منزل وی كشف شد و سارق جوان به سرقت از منزل دایی خود و فروش طلاجات اعتراف كرد.
وی از شهروندان خواست تا علاوه بر نگهداری نكردن طلا، جواهر و پول نقد به میزان زیاد در منزل، از تجهیزات ایمنی ضد سرقت برای پیشگیری از وقوع جرم استفاده كنند.
7526/2090