قدرداني رهبر معظم انقلاب از كتاب خاطرات جانباز شيميايي هرمزگاني

بندرعباس- ايرنا-رييس حوزه هنري هرمزگان گفت: كتاب با «چشمهايم جنگيدم» خاطرات مراد هنرمند جانباز شيميايي استان به نويسندگي زهرا اسپيد در مراسم شب خاطره دفاع مقدس در تهران مورد تقدير رهبر معظم انقلاب قرار گرفت.

انوشيروان پيشدار روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: جانباز شيميايي هرمزگان در ديدار جمعي از رزمندگان، هنرمندان و نويسندگان با رهبر معظم انقلاب، كتاب خاطرات خود از دوران هشت سال دفاع مقدس را كه به همت حوزه هنري هرمزگان توليد شده بود، تقديم رهبري كرد.
وي بيان داشت: كتاب ياد شده در سال 94 توسط گروه مصاحبه ‌گران حوزه هنري جمع ‌آوري و پس از پياد‌ه ‌سازي و تطبيق مستندات كتبي و شفاهي، در سال 95 براي نگارش به زهرا اسپيد از نويسندگان و هنرمندان متعهد استان هرمزگان واگذار شد.
رييس حوزه هنري هرمزگان اظهارداشت: كتاب« با چشم‌ هايم جنگيدم» خاطرات ديده‌ بان و ديده‌ ور و جانباز شيميايي استان هرمزگان در قطعه رقعي و 208 صفحه به همت دفتر فرهنگ و مطالعات پايداري حوزه هنري هرمزگان توليد و توسط انتشارات سوره مهر منتشر شده است.
پيش دار گفت: «آب اروند به سمت دريا مي رفت. قايق هاي ما آتش گرفته و بچه ها سوخته بودند. باد مي وزيد و شاخه‌هاي شكسته و سوخته نخل‌ها را به شدت تكان مي‌داد. نيروهاي ما در حال عقب ‌نشيني بودند و عراقي ‌ها شير شده در نخلستان آن طرف اروند از بلندگوهايشان ترانه پخش مي‌كردند. صداي هلهله صدام، ماشالله صدام‌، حلوا حلوا صدامشان بلند بود. شهيدان را مي ‌ديديم كه آب اجسادشان را آورده و در سيم‌ هاي خاردار لب اروند گير كرده بودند...» بخشي از اين كتاب است.
پيش دار يادآورشد: به مناسبت هفته دفاع مقدس و در آستانه سالروز شكست حصر آبادان، مراد هنرمند جانباز شيميايي هرمزگان به همراه جمعي از رزمندگان، ايثارگران، هنرمندان و نويسندگان كشور و استان با رهبر معظم انقلاب ديدار كردند.
درطول هشت سال دفاع مقدس 13 هزار نفر از مردم هرمزگان به جبهه هاي جنگ حق عليه باطل در جنوب و غرب كشور اعزام شدند.
مردم هرمزگان در كنار ديگر رزمندگان با رزم بي امان خود يك هزار و 260 شهيد و پنج هزار جانباز تقديم انقلاب اسلامي كردند و 347 رزمنده هرمزگاني نيز به افتخار آزادگي نائل آمدند.
7195/ 6048