میزان حمل بار در جاده های خراسان رضوی افزایش یافت

مشهد- ایرنا- معاون حمل و نقل اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طی شش ماهه نخست امسال 15 میلیون و 237 هزار و 393 تن كالا توسط ناوگان حمل و نقل جاده ای در این استان جا به جا شد در مقایسه با مدت مشابه پارسال 8.8 درصد بیشتر است.

جواد وحدتی فرد روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این افزایش حمل بار نشاندهنده رونق تولید در خراسان رضوی و به تبع آن افزایش میزان جا به جایی محصولات كارخانه ها و صنایع در سطح استان است.
وی ادامه داد: همچنین طی این مدت یك میلیون و 80 هزار سفر باری توسط ناوگان جاده ای در خراسان رضوی انجام شد كه در مقایسه با شش ماه نخست پارسال 3.6 درصد رشد نشان می دهد.
معاون اداره كل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: رشد بالاتر تناژ بار حمل شده در استان به نسبت سفرهای باری نیز نشانگر توسعه حمل بار در ناوگان و حركت ناوگان بار جاده ای استان به سمت صنعتی شدن است.
وی افزود: در این مدت صاحبان و فعالان حوزه حمل و نقل بار به جای استفاده از كامیونهای خاور و خودروهایی با ظرفیت تناژ كمتر به استفاده از تریلی و كاموینهای 10 چرخ هریك با ظرفیت 16 تن بار به بالا روی آورده اند.
وحدتی فرد گفت: این میزان جا به جایی بار توسط 41 هزار و 151 راننده و 28 هزار و 149 ناوگان در سطح خراسان رضوی جا به جا شده است.
3221/1858

سرخط اخبار استان‌ها