۶ مهر ۱۳۹۷،‏ ۹:۲۸
کد خبر: 83046868
۰ نفر
یاد شهیدان- سید مهدی حسینی*

تهران- ایرنا- هفته دفاع مقدس، یادآور بزرگمردانی است كه رفتند و جانانه جنگیدند، شجاعانه دفاع كردند و عاشقانه جان دادند، شهید شدند تا عزت و شرف ایران اسلامی بماند، آنان نمرده اند كه زنده اند هنوز.

شب دهم محرم بود، در مجلس عزاداری اباعبدالله الحسین (ع) همراه با مردم سوگوار در هیات بیت العباس (ع) نشسته بودیم. مداح شور گرفته بود و روضه حضرت سید الشهدا (ع) سرمی داد و مهمانان امام هم به سینه زنی مشغول بودند.
آن شب حال خاصی داشتم. با حالی كه پیدا كرده بودم درون عالم خودم غرق شده بودم كه یاد روزهایی افتادم كه در جبهه های جنگ در سال 61 قبل از عملیات مسلم ابن عقیل در پادگان اسلام آباد غرب برای سید الشهدا (ع) عزاداری می كردیم. اصلا نمی دانم چه اتفاقی افتاد كه رفتم به سمت بچه های رزمنده و دوستان و كسانی كه در آن شب و قبل از آغاز عملیات با هم بودیم و بعد از پایان آن دیگر یكدیگر را ندیدیم.
حاج رضا فرجی، رزمنده دوران دفاع مقدس و برادر جانباز شهید حمیدرضا فرجی با بیان گوشه هایی از خاطرات حضورش در جبهه های نبرد دوران دفاع مقدس می گفت، در آن ایام همیشه بعد از مراسم نوحه خوانی و سینه زنی و توسل به اهل بیت (ع) در پایان مداح مجلس یك دعای مخصوص و ویژه برای حاضران و تمام رزمندگان می كرد و آن دعا هم این بود كه خدایا قدم های بچه های رزمنده را به بین الحرمین در كربلا و صحنه سرای اباعبدالله (ع) و برادر با وفایش حضرت ابوالفضل العباس (ع) برسان، كه با صدای بلند آمین رزمندگان همراه بود.
او نقل می كرد: در همین حال و توسل سینه زنی در مجلس عزاداری بودم كه یاد دوستان و رزمندگانی افتادم كه آرزوی یكبار دیدن و دربغل گرفتن قبر شش گوشه آقا اباعبدالله (ع) و قمربنی هاشم حضرت عباس (ع) را داشتند ولی در جنگ با بعثی ها به شهادت رسیدند، درست است كه شهید شدند و به آرزوی خود رسیدند اما هرگز كربلا و بین الحرمین با صفا را ندیدند، تصمیم گرفتم و نیت كردم اگر خدا عنایت كند بنری از عكس 72 تن از شهدای محله منصوریه و منگل در جنوب تهران و رزمندگانی كه در كنار هم در جبهه های جنوب و غرب كشور در دوران دفاع مقدس با دشمنان می جنگیدیم و حالا دیگر در پیش ما نیستند و به شهادت رسیده اند را تهیه و در ایام اربعین با خود به كربلا ببرم و ضمن بیعت و عرض ارادت با سید الشهدا (ع) و حضرت عباس (ع)، عرض كنیم كه یا اباعبدالله اگر رزمندگانی بودند كه فرصت حضور در بارگاه ملكوتی تو را برای یكبار هم كه شده پیدا نكردند و رفتند، اما امروز عكس های این شهدا را برای عرض ارادت به نزد تو و برادرت آورده ایم و از خدا می خواهیم كه به حق امام حسین (ع) و ابوالفضل (ع) بتوانیم راه شهدا را ادامه دهیم.
رضا فرجی با چشمان اشكبار و بغض در گلو گفت: خداوند این لطف و عنایت را كرد و توانستم به همراه فرزندان و چند تن از اعضای هیات بیت العباس (ع) سال گذشته ایام اربعین به مقصود خودم كه همانا بردن بنر عكس 72 شهید دوران دفاع مقدس بود ، نایل شوم و یاد و خاطر آنان را زنده كنم.
رضا می گفت: همان طور كه خداوند در قرآن فرموده شهدا زنده هستند و نزد پروردگار خود روزی می خورند. پس به یادشان باشیم یادمان باشد كه آنان زنده اند، عكس شهدا را ببینیم و عكس آنان عمل نكنیم و همیشه به یاد خانواده شهدا باشیم.
* خبرنگار ایرنا
اجتمام *1417 * 3063