۵ مهر ۱۳۹۷،‏ ۲۰:۴۱
کد خبر: 83046682
۰ نفر
مجله 'ایران' به زبان ژاپنی در توكیو منتشر شد

پكن- ایرنا- مجله 'ایران' با هدف معرفی فرهنگ و تمدن ایرانی - اسلامی و با همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در توكیو به زبان ژاپنی منتشر شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا این نشریه در 40 صفحه به صورت تولیدی و با هدف معرفی جاذبه ها، ظرفیت ها و توانمندی های جمهوری اسلامی ایران منتشر شده است.
بررسی پرونده ویژه و تخصصی در خصوص تفاوت ایران و عراق به عنوان یكی از مهمترین سئوالات و ابهامات مخاطبان در كنار پیوندهای ناگسستنی دینی و مذهبی دو كشور مانند برگزاری مراسم اربعین، روابط و همكاری و همچنین معرفی اماكن بزرگ مذهبی شیعیان در عراق از جمله مطالب این مجله است.
معرفی ایران، نقشه، پرچم، مذهب، جمعیت، فصول، ماه ها، تقسیمات كشوری، اسامی و جمعیت تمامی آنان در قالب جدول و توضیح و همچنین 'تاریخ پرافتخار ایران' از باستان تا دوره معاصر به شكل جدول و توضیحات مختصر و برخی از تصاویر هر دوره از دیگر مطالب این مجله است.
معرفی آثار تاریخی ایران ثبت شده در فهرست میراث جهانی یونسكو به تفكیك استان و موقعیت هر كدام، اقتصاد، صنعت و كشاورزی، هنر و ادبیات، معرفی صنایع دستی، موسیقی، ورزش و سینما و فعالیت های بانوان در عناوین ورزشی و موسیقی از دیگر مطالب مجله ایران است.
معرفی سازه های آبی شوشتر، علم و فناوری و معرفی مجتمع پتروشیمی بندر امام خمینی(ره) به عنوان نمادی از پیشرفت علمی و فناوری، برگی از تاریخ با هدف تشریح جنگ ایران و عراق با عنوان دفاع مقدس، سال شمار مختصر و سیر تاریخی جنگ، آزادسازی خرمشهر و جایگاه شهیدان در جامعه از دیگر مطالب این مجله است.
مصاحبه با خانم كونیكو یامامورا (بابایی) و مادر شهید در خصوص تجربه زندگی در ایران از دید یك ژاپنی و معرفی امیر نادری كارگردان سینما اهل آبادان كه در ژاپن هم اقامت داشته است از دیگر این مطالب است.
معرفی غذای ایرانی، صنایع دستی و روابط ایران و ژاپن از دیگر بخش های این نشریه است.
مجله 'ایران' به صاحب امتیازی رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران، مدیرمسئولی و سردبیری دكتر حسین دیوسالار و تحریریه با مسئولیت قدرت اله ذاكری منتشر شده است.
**آساق**1904**

سرخط اخبار جهان