اردوي سپك تاكراي كرمانشاه و آذربايجان شرقي در مراغه آغاز شد

مراغه - ايرنا- رئيس كميته سپك تاكراي آذربايجان شرقي از آغاز اردوي مشترك اين تيم با تيم كرمانشاه به ميزباني مراغه خبرداد.

غلامرضا عبدي روز پنجشنبه در حاشيه برپايي اين اردوي مشترك در گفت و گو با ايرنا افزود: اين اردو با هدف آماده سازي تيم استان براي حضور در رقابت هاي كشوري و بين المللي اين رشته به مدت دو جريان خواهد داشت.
وي ادامه داد: در اين اردو، تيم سپك تاكراي بزرگسالان كرمانشاه با 6 بازيكن و تيم جوانان آذربايجان شرقي با 11 بازيكن به تمرينات مشترك خواهند پرداخت.
وي اضافه كرد: با توجه به حضور سه ملي پوش در تيم كرمانشاه و سطح بالاي اين تيم، تمرينات زمينه ساز بالابردن تجربه و آمادگي تيم آذربايجان شرقي كه از نوجوانان و جوانان تشكيل شده، خواهد شد.
وي گفت: هم اكنون تيم سپك تاكراي آذربايجان شرقي با توجه به بازيكنان جوان خود از پتانسيل و استعداد بالايي براي حضور در رقابت هاي ملي و بين المللي برخوردار بوده و در رده جوانان نيز توانسته به مقام هاي برتر كشوري در اين رشته دست يابد.
وي اضافه كرد: همچنين تيم آذربايجان شرقي آماده حضور در رقابت هاي كاپ آزاد اين رشته در قالب المپياد ورزشي در مراغه خواهد شد.
سپك تاكرا يكي از رشته هاي زيرمجموعه فدراسيون انجمن هاي ورزشي كشور است، اين رشته ورزشي شبيه واليبال است كه به جاي دست از پا براي گذراندن توپ از تور استفاده مي شود.
اين بازي از ورزش هاي بومي جنوب شرق آسيا است و در تايلند، مالزي، لائوس و اندونزي بسيار محبوب است.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي واقع است.
3077/7487