عمرانی و آبادانی شهرستان بیجار سرعت می گیرد

سنندج - ایرنا - فرماندار بیجار از سرعت گرفتن فعالیت های عمرانی و خدماتی با هدف آبادانی و رونق بخش های مختلف در این شهرستان خبر داد.

علی اكبر ورمقانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: به همین منظور جلسات متعددی با مدیران كل راهداری و حمل نقل جاده ای، راه و شهرسازی و مدیران مربتط در استانداری كردستان برای اجرای طرح های عمرانی در بیجار برگزار كرده ایم.
وی اظهار داشت: در سفر اخیر مدیران كل راه و شهرسازی و راهداری و حمل و نقل جاده ای كردستان به بیجار، مقرر شد چند پروژه عمرانی و خدماتی در این دو بخش در شهرهای پیرتاج، حسن آباد، یاسوكند و بیجار در نیمه دوم سال جاری و اول سال 98 اجرایی شود.
ورمقانی گفت: یكی از مهمترین پروژه های مورد بررسی، ایجاد راه ارتباطی میان غاز علیصدر به غار كلته خور با عبور از شهر پیرتاج است كه باعث رونق اقتصادی و گردشگری این منطقه می شود.
وی دلایل تسریع در اجرای این پروژه مهم را شوق زیارت ساكنان شهر گرماب و استقبال مردم پیرتاج برای استفاده از امكانات رفاهی و تفریحی این شهر اعلام كرد.
فرماندار بیجار از ایجاد راه ارتباطی شهر پیرتاج به همدان و تقویت و بهسازی راه های روستای قزانقره و باشقورتران نیز خبر داد و اضافه كرد: این پروژه بیش از چهار كیلومتر از راه این 2 روستا را با توجه به وضعیت آب و هوایی شن ریزی و آسفالت می كند.
وی از ایجاد راهدارخانه در شهر پیرتاج هم خبر داد و یادآور شد: با توجه به فاصله زیاد شهر پیرتاج تا مركز شهرستان، مصوب شد یكی از ساختمان های اداری بدون استفاده در این شهر برای این راهدارخانه تجهیز و با استقرار خودروهای راهداری در زمستان مورد استفاده قرار گیرد.
ورمقانی گفت: پروژه نیمه كاره كمربندی بیجار - همدان دغدغه اصلی مسئولان این شهرستان است كه مصوب شد پیمانكار بدون تشریفات اداری جهت رفع نواقص این پروژه، تقاطع چنگیز قلعه و قطعه پایانی در اسرع وقت انتخاب و كار خود را شروع كند.
وی افزود: یكی دیگر از طرح های مهم برای رفاه حال مردم ایجاد راه چهار بانده برای ارتباط بیجار به سنندج و قروه است كه یكی از پروژه های دشوار با توجه به شرایط منطقه و وجود اماكن و اراضی خصوصی است كه امیدواریم با درایت مسئولان اجرایی و كمك مردم شود.
شهرستان بیجار كه به داشتن زمستان های سرد، طولانی و برف گیر مشهور است با ارتفاعی بیش از دو هزار و 600 متر از سطح دریا در 140 كیلومتری شرق سنندج مركز استان كردستان واقع است.
7350/9102