دستور همتی برای انتشار لیست دریافت كنندگان ارز وارداتی

تهران- ایرنا- رییس كل بانك مركزی جمهوری اسلامی ایران دستور داد هفته آینده با هدف شفاف سازی، فهرست دریافت كنندگان ارز دولتی و نیمایی منتشر شود.

به گزارش پیام رسان بانك مركزی، هفته آینده فهرست همه دریافت كنندگان ارز دولتی از آغاز سال و نیز نام اشخاص حقیقی وحقوقی كه تاكنون از سامانه نیما ارز دریافت كرده اند، به همراه میزان و نرخ ارز دریافتی آنها برای اطلاع عموم مردم منتشر شود.
طبق دستور رییس كل بانك مركزی از این پس نیز به طور روزانه فهرست دریافت كنندگان ارز سامانه نیما و نیز دریافت كنندگان ارز كالاهای اساسی و ضروری اطلاع رسانی می شود.
به گزارش ایرنا، مدیركل سیاست ها و مقررات ارزی بانك مركزی نیز ساعتی پیش اعلام كرد: همه نیازهای ارزی خدماتی از هفته آینده در تعداد بیشتری از بانك ها به طور ویژه و به صورت حواله و اسكناس از طریق بانك مركزی تامین می شود.
«مهدی كسرایی پور» اضافه كرد: علاوه بر این، تخصیص و تامین ارز كالاهای اساسی و دارو از محل منابع بانك مركزی و سایر كالاها از طریق سامانه نیما بدون وقفه ادامه دارد.
به گزارش ایرنا، رئیس كل بانك مركزی دوم شهریورماه بعد از نشست كمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی گفت كه اگر در همین هفته تصمیم های جدید ارزی درباره بازار ثانویه در دولت نهایی شود، درباره آن اطلاع رسانی می‌شود تا این بازار با شفافیت بیشتری كار خود را ادامه دهد.

اقتصام*3061*1961*

سرخط اخبار اقتصاد