ياد و خاطره 44 شهيد بخش لوندويل گرامي داشته شد

آستارا - ايرنا - ياد و خاطره 44 شهيد والا مقام بخش لوندويل شهرستان آستارا به مناسبت هفته دفاع مقدس با حضور مردم، مسئولان و خانواده هاي ايثارگر گرامي داشته شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرمانده سپاه ناحيه آستارا روز چهارشنبه در اين آئين معنوي در مسجد جامع لوندويل گفت: دفاع مقدس در امتداد واقعه عاشورا بود و رزمندگان و جانبازان با تاسي از سيره ائمه اطهار جانفشاني كردند.
سرهنگ جهانبخش آرمان افزود: دفاع مقدس با واقعه جانسوز كربلا از نظر ايثار و جانبازي، غيرت ديني و اتمام حجت فرماندهان نبرد با رزمندگان اسلام براي رويارويي با دشمن، شباهت هاي زيادي دارد.
وي بيان كرد: امنيت، اقتدار و عزت ايران اسلامي مديون خون و ايثار شهدا، جانبازان و خانواده هاي آنان است و شهيدان مدافع حرم نيز با درك خطرات دشمن عليه دنياي اسلام، پا در ميدان مبارزه با كفر گذاشته و دشمنان دين را در خارج از مرزهاي ايران ناكام گذاشتند.
آرمان ادامه داد: شهداي مدافع حرم همچون رزمندگان هشت سال دفاع مقدس، با تبعيت محض از ولايت فقيه وارد ميدان شده و از آرمان ها و ارزش هاي اسلامي صيانت كردند.
وي اظهار داشت: عزت و عظمت اسلام به واسطه خون هزاران شهيد به دست آمده و ارزش شهداي مدافع حرم، منحصر به دفاع از حرم نيست، بلكه آنها با الهام از نهضت حسيني برابر گروه هاي تكفيري تحت حمايت استكبار جهاني ايستادند.
در ادامه اين آئين به شعرخواني و سوگواري در رثاي 44 شهيد بخش لوندويل پرداخته شد.
هفته دفاع مقدس از 31 شهريور ماه، سالروز تهاجم نظامي عراق به ايران آغاز شده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در بخش هاي مركزي و لوندويل در غرب استان گيلان واقع شده و 166 شهيد را به نظام جمهوري اسلامي ايران تقديم كرده است.

** سپاه آستارا ساخت 2 واحد مسكن محرومان را آغاز كرد
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا، فرمانده سپاه ناحيه آستارا در آئين كلنگ زني ساخت خانه هاي مددجويان در روستاهاي ويرموني و عنبران اين شهرستان به مناسبت هفته دفاع مقدس گفت: هر واحد به مساحت 50 متر مربع با هزينه اي بالغ بر 350 ميليون ريال، ظرف سه ماه ساخته مي شود.
سرهنگ آرمان افزود: سپاه آستارا در سال قبل 30 واحد مسكن مددجويان ساخته بود و امسال 40 واحد توسط بسيج سازندگي سپاه با مشاركت خيران و كميته امداد در حال ساخت است و تا پايان امسال، تكميل و به نيازمندان تحويل داده خواهد شد.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 / 7124 /6030