نزاجا در تولید پهپاد و تجهیزات زرهی به خودكفایی رسید

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) اعلام كرد: این نیرو به فضل الهی در تولید و بكارگیری پهپاد، تانك، نفربر و تجهیزات زرهی به خودكفایی رسیده است.

به گزارش خبرنگار دفاعی ایرنا، امیر سرتیپ كیومرث حیدری روز چهارشنبه در آیین رونمایی از دستاوردهای دفاعی و آمادگی نیروهای مسلح در حوزه رزم زمینی كه در فرماندهی تولید، بهینه سازی و نوسازی شهید زرهرن نزاجا برگزار شد، با تبریك هفته دفاع مقدس اظهار داشت: ولی امر مسلمین به ما امر كرده اند برای پاسداری از میهن اسلامی و انقلاب روی پای خود بایستیم و اتكا به بیگانگان را قطع كنیم.
وی با اشاره به اینكه نیروهای مسلح باید به تولید به عنوان یك نهضت بزرگ توجه كنند، افزود: ارتش با افتخار می گوید شعار ولایت مداری را در عمل به اجرا درآورده است و در راستای خودكفایی دفاعی حركت سریعی داشته است.
امیر سرتیپ حیدری گفت: مجموعه شهید زرهرن مجموعه ای است كه وظیفه تولید و بهینه سازی تجهیزات دفاعی را برعهده دارد و در كنار مجموعه جهاد خودكفایی نیروی زمینی ارتش دوبال خودكفایی و بالندگی و شكوفایی نیروی زمینی ارتش است.
فرمانده نزاجا تصریح كرد: امروز با استفاده از تجربه و دانش بومی در 28 رسته نیروی زمینی تولید علم و فناوری شكل گرفته و ما به فضل خدا توانستیم روی پای خود ایستاده و تولید علم و خودكفایی را نهادینه كنیم. البته باید تهیه و تجهیز نیروها به تجهیرات برای پاسخ به تهدیدات آتی بیش از بیش دنبال كنیم.
وی خاطر نشان كرد: نیروی زمینی تحولات اساسی در خود داشته و امروز عمده تیپ ها به تیپ های متحرك و واكنش سریع مخصوص تبدیل شده است تا بتواند با سرعت به تهدیدات پاسخ دهد.
امیر سرتیپ حیدری ادامه داد: در بعد یگان های زرهی و ضد زره تجهیزاتی تولید شده است كه در این مراسم رونمایی و در یگان ها به كار گرفته می شود.
وی كشورهای اسلامی را مورد خطاب قرار داد و گفت: به دوستان انقلاب اسلامی اعلام می كنیم توانمندی های ارتش ایران را بخشی از توانمندی جهان اسلام بدانید كه در صورت نیاز در اختیار آنها قرار می گیرد، ما روی پای خود ایستاده ایم و دشمنان ما باید بدانند اگر اشتباهی كنند طومار زندگی ننگین آنها را در كوتاه ترین زمان درهم می پیچیم.
اجتمام**7029*1834