نشست كتابخوان دفاع مقدس در آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - نشست كتابخوان به مناسبت هفته دفاع مقدس، با معرفي شش كتاب در شهرستان آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا امام جمعه آستارا عصر سه شنبه در اين نشست در فرمانداري اين شهرستان گفت: دفاع مقدس يكي از درخشان ترين و ماندگارترين برهه هاي تاريخ ايران محسوب مي شود و جلوه هايي با شكوه از خود گذشتگي و ايثار رزمندگان را به نمايش گذاشته است.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا افزود: دانش ما درباره دوران دفاع مقدس و شهدا بايد به روز باشد و از اندوخته هاي شهدا به عنوان تجربه بهره ببريم و تمام اين موارد در قالب مطالعه كتاب‌هاي برتر در حيطه دفاع مقدس امكان پذير است.
وي توجه به كتاب هاي مربوط به ادبيات دفاع مقدس را در جامعه ضروري خواند و اضافه كرد: خانواده، آموزش و پرورش و رسانه ملي بايد به معرفي ادبيات دفاع مقدس و سوق دادن افراد به مطالعه اين آثار همت كنند.
وي خاطرنشان كرد: با وجود بيان روايت هاي فراوان از دوران دفاع مقدس، اما هنوز هم ناگفته هاي فراواني در اين ارتباط باقي است كه بايد با زباني شيوا به وسيله نويسندگان و تاريخ نگاران بر صفحه هاي تاريخ نقش ببندد تا به نسل هاي آينده منتقل شود و اين گنجنيه پر افتخار براي هميشه جاودان بماند.
حافظ نيا با اشاره به پيروزي هاي رزمندگان اسلام در هشت سال جنگ تحميلي گفت: براي اين پيروزي ها مجاهدت هاي فراواني شد و دفاع مقدس نشات گرفته از نهضت عاشوراست و امروز استمرار دفاع مقدس را در رشادت هاي مدافعان حرم مي بينيم.
وي با بيان اينكه دفاع مقدس نبايد تحريف و يا به فراموشي سپرده شود، گفت: اگر امروز دفاع مقدس زنده مانده ، به خاطر روايتگري راوياني است كه در مناسبت هاي مختلف به تبيين آن پرداختند.
معاون سياسي و اجتماعي فرماندار آستارا هم بيان كرد: رسالت همگان به خصوص هنرمندان در اين حوزه سنگين است تا روايتگري هاي دفاع مقدس با استفاده از ابزار هنر مكتوب شده و در اختيار علاقه مندان قرار گيرد.
سامان ساسانيان با بيان اينكه كتاب هاي ارزشمند با محوريت دفاع مقدس باعث ترويج فرهنگ مقاومت مي شود، اضافه كرد: براي تقويت روحيه ايثارگري بايد رشادت ها و ايستادگي هاي رزمندگان در هشت سال جنگ تحميلي براي مردم تبيين شود.
رئيس اداره كتابخانه هاي عمومي آستارا نيز گفت: جامعه در سال هاي اخير با كتاب بيگانه شده و برگزاري نشست‌هاي كتابخوان مي‌تواند در ترويج نشاط و پويايي در جامعه و توسعه فرهنگ و عدالت اجتماعي نقش مؤثري ايفا كنند.
آرزو عباس زاده افزود: نشست هاي كتابخوان ماهانه يكبار با هدف افزايش سرانه مطالعه و كمك به فرهنگ كتابخواني در آستارا برگزار مي شود و خوشبختانه با استقبال اقشار مختلف مردم مواجه شده است.
در ادامه اين نشست شش نفر معرفي كننده كتب دفاع مقدس تجليل شدند.
چهار باب كتابخانه شهرستان آستارا يك هزار و 500 متر مربع مساحت و 2 هزار نفر عضو فعال دارند و 45 هزار جلد كتاب با 38 هزار عنوان در آنها موجود است.
شهرستان مرزي بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007