نخستين نمايشگاه فناوري و استارت آپ ها در اصفهان گشايش يافت

اصفهان - ايرنا - نخستين نمايشگاه كشوري فناوري ، نوآوري و استارت آپ ها(Startexpo2018) روز سه شنبه با حضور جمعي از مسئولان در نمايشگاه هاي بين المللي استان اصفهان گشايش يافت.

به گزارش ايرنا، در اين نمايشگاه دست كم 70 فعال استارت آپ از استان ‌هاي تهران، اصفهان، خراسان رضوي و چهار محال و بختياري توانمندي‌ هاي خود را در بخش هاي مرتبط به نمايش گذاشتند.
برندها و شركت‌ هاي معتبري از جمله ثامن ارتباط عصر، كارگزاري بانك پاسارگاد، كارگزاري شهر، دانشگاه اصفهان، شركت فولاد مباركه، صاايران و توسعه مديريت ارتباطات ماندگار در اين نمايشگاه حضور يافتند.
همچنين كشورهاي عمان و مغرب با اعزام هيات‌ هاي عالي‌ رتبه به اين نمايشگاه، جنبه ‌هاي بين‌ المللي ويژه‌اي را در نخستين نمايشگاه تكنولوژي، نوآوري و استارت آپ‌ها(Startexpo2018) ايجاد كرده‌اند.
اين نمايشگاه بستري براي عرضه نوآوري و فناوري در نظر گرفته شده و برخلاف نمايشگاه‌ هاي مشابهي كه عرضه و تبادل كالا را هدف گذاري كرده‌اند، به دنبال تبادل دانش فني و تكنولوژي و مشاركت ميان شركت ‌ها و سرمايه‌گذاري روي طرح‌ هاي نو و استارت آپ ‌هاست.
متصل كردن توليد كنندگان محصولات فناورانه به مشتريان، معرفي فناوري ‌هاي روز به صنايع متوسط و بزرگ، آشنا كردن سرمايه‌ گذاران با فرصت‌ هاي سرمايه‌گذاري در طرح ‌هاي فناورانه يا استارت آپ ‌ها، دعوت از مخاطبين تخصصي و افراد تحصيل‌ كرده به بازديد از نمايشگاه و گردهمايي گسترده ‌اي از نقش‌ آفرينان اكو سيستم استارت آپي، نوآوري و فناوري از جمله اهداف تعيين شده براي نمايشگاه استارتكس به شمار مي‌رود.
در اين نمايشگاه طيف وسيعي از مخاطبين شامل فعالان بخش هاي فناوري و تكنولوژي مانند تجهيزات پوشيدني، خرده‌ فروشي، خدمات، آموزش، حمل و نقل و پشتيباني ، شهرهاي هوشمند و فناوري ‌هاي شهري، پهپاد و رباتيك، واقعيت افزوده، واقعيت مجازي، هوش مصنوعي، كشاورزي هوشمند، سفر و گردشگري، بازي‌ هاي رايانه‌اي، رسانه و بازاريابي، سلامت، اينترنت اشيا، انرژي، امنيت شبكه، اتوماسيون، توليد هوشمند، بلاك‌ چين، فين‌ تك و تجارت الكترونيك، شبكه ‌هاي اجتماعي، فناوري ‌هاي فضايي و كارآفريني اجتماعي حضور دارند و داشته‌ ها و دستاوردهاي خود را براي افرادي نظير مديران وزارتخانه‌ ها، سازمان‌ هاي دولتي و خصوصي، شركت‌ هاي دانش‌ بنيان و فناور، استارت آپ ‌ها، صندوق‌ هاي سرمايه‌گذاري، سرمايه‌گذاران خصوصي، پارك‌ هاي علم و فناوري، شتاب دهنده‌ ها و مراكز رشد، مخترعان، توسعه ‌دهندگان نرم‌ افزار، مشاوران و منتورها، برگزاركنندگان رويدادها و مديران تحقيق و توسعه صنايع و شركت‌ ها به نمايش مي‌گذارند.
نخستين نمايشگاه تكنولوژي، نوآوري و استارت آپ‌ها در راستاي سياست‌ هاي شركت نمايشگاه‌هاي بين‌المللي اصفهان به منظور توسعه و ترويج كارآفريني، خلق ثروت، رونق اقتصادي و افزايش سطح اشتغال در جامعه برگزار خواهد شد و پيش‌ بيني مي‌ شود مخاطبين بسياري را به خود جذب كند.
بخشي از اين مخاطبان به دليل توسعه روزافزون فناوري‌ هاي نوين و كسب و كارهاي مبتني بر تكنولوژي، بازديد از نمايشگاه را در دستور كاري خود قرارخواهند داد و بخشي ديگر به دنبال بازاري براي توسعه فعاليت‌ هاي حوزه فناوري با حمايت‌ هاي مالي و سرمايه ‌گذاري هستند.
اين نمايشگاه در حالي برگزار شد كه در سال‌ هاي اخير، كسب و كارهاي مبتني بر فناوري اطلاعات و ارتباطات، رشد چشمگيري داشته ‌اند.
به گزارش ايرنا، اين نمايشگاه تا ششم ماه مهر ادامه دارد.
9913/6026/

سرخط اخبار استان‌ها