ناكامی تیم نوجوانان، برگ سیاه دیگری در كارنامه هندبال ایران

یزد - ایرنا - بازماندن تیم هندبال نوجوانان ایران از صعود به جمع چهار تیم برتر رقابت های قهرمانی آسیا و انتخابی قهرمانی جهان، ناكامی‌های این رشته در ماه‌های اخیر را تكمیل و برگ سیاه دیگری به كارنامه این فدراسیون اضافه كرد.

به گزارش ایرنا، تیم نوجوانان ایران كه با پیروزی مقابل ژاپن، قطر و امارات به مرحله دوم رقابت های هندبال قهرمانی آسیا در اردن راه‌یافته بود با تساوی مقابل عربستان و شكست مقابل چین تایپه از صعود به جمع چهار تیم برتر مسابقه‌ها بازماند.
این تیم عصر دیروز (دوشنبه) با پیروزی 30 بر 25 مقابل هند به مقام پنجم آسیا رسید؛ مقام نازلی كه چندی پیش تیم‌های ملی بزرگسالان و جوانان ایران نیز با كسب آن، از صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا و مسابقه‌های قهرمانی جهان بازماندند.
همچنین تیم ملی ایران در بازی‌های آسیایی 2018 جاكارتا اندونزی به مقام پنجمی رسید تا ضعیف‌ترین نتیجه هندبال كشورمان در بازی‌های آسیایی در چهار دوره گذشته رقم بخورد.
رئیس فدراسیون هندبال اردیبهشت سال 1397 گفته بود كه به كسب نتیجه تیم نوجوانان در رقابت های قهرمانی آسیا كه حكم مسابقه‌های قهرمانی جهانی را هم دارد بسیار امیدوار است.
اما با بازماندن تیم نوجوانان از صعود به جمع چهار تیم برتر آسیا و راه نیافتن به مسابقه‌های قهرمانی جهان، این امید به ناامیدی منجر شد.
پیش از اعزام تیم نوجوانان ایران به اردن، زمزمه‌هایی مبنی بر اعزام نشدن این تیم به دلیل مشكلات مالی مطرح شد؛ موضوعی كه در 1.5 سال اخیر بارها از سوی فدراسیون هندبال بیان شده است.
سالهاست كه در قاره كهن آسیا، رقابت برای كسب مدال در مسابقه‌های هندبال بین چند تیم مشخص شامل قطر، كره جنوبی، ژاپن، ایران، عربستان و بحرین است و سایر كشورها به عنوان تیم‌های درجه دوم و سوم آسیا شناخته می‌شوند.
در صورت تداوم مدیریت سنتی در فدراسیون هندبال و ناكامی نمایندگان كشورمان در آسیا، چه‌بسا در سال‌های آینده، هندبال ایران جزو تیم‌های درجه 2 آسیا قلمداد شود.
رئیس فدراسیون هندبال كه بازنشسته وزارت ورزش و جوانان و مشمول قانون منع به‌كارگیری بازنشستگان است باید به‌زودی این مسئولیت را ترك كند.
مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان اعلام كرد: برای فدراسیون‌هایی كه مشمول قانون یادشده هستند سرپرست تعیین می‌كند و شنیده شد وی برای كناره‌گیری روسای فدراسیون‌های مشمول این قانون مهلت چندهفته‌ای تعیین كرده است.
7532 / 2047** 1597