صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - به مناسبت هفته دفاع مقدس، صبحگاه مشترك نيروهاي نظامي، انتظامي، ارتش و سپاه آستارا روز سه شنبه در محوطه سپاه اين شهرستان برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا، در آئين صبحگاه مشترك نيروهاي مسلح آستارا، يگان هاي مستقر در ميدان با انسجام و حركت موزون از مقابل كلام الله مجيد، پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران، تمثال شهداي آستارا، بنيانگذار فقيد انقلاب اسلامي امام خميني(ره) ، مقام معظم رهبري و مسئولان حاضر در جايگاه رژه رفتند.
امام جمعه آستارا در اين آئين گفت: هفته دفاع مقدس يادآور رشادت ها و دلاوري هاي رزمندگان است كه در مقابل قدرت هاي دنيا ايستادند و اقتدار و عظمت نظام را نشان دادند.
حجت الاسلام كاظم حافظ نيا داشتن نيروهاي نظامي مقتدر را از شاخصه هاي اقتدار هر كشوري دانست و افزود: دشمن در تلاش است تا ايران اسلامي را از داشتن توان موشكي و نظامي محروم سازد ولي رئيس جمهوري در سخنان اخير خودشان تاكيد كردند كه توان موشكي كشور به هيچ وجه قابل مذاكره نيست.
وي اضافه كرد: دشمنان از هر طرف دنبال فرصت هستند تا به ايران اسلامي آسيب وارد كنند و به همين دليل داشتن نيروهاي نظامي قوي ضرورتي غير قابل انكار است.
وي با اشاره به حادثه تروريستي اهواز خاطرنشان كرد: استكبار جهاني و آمريكا روز به روز در حال انزوا هستند و نيروهاي نظامي و انتظامي به زودي انتقام خون شهداي حمله تروريستي اهواز را خواهند گرفت.
سرهنگ جهانبخش آرمان فرمانده سپاه آستارا هم گفت: ايران اسلامي به بركت خون شهيدان در اوج عزت قرار دارد و اقتدار نيروهاي مسلح كشور ما باعث شگفتي قدرت هاي بزرگ جهان شده است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع است.
7105/2007