۳ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۱:۲۴
کد خبر: 83043445
۰ نفر
ایران دانش فنی تولید تایر از فرانسه می آورد

تهران- ایرنا- فعالان صنعت تایر در ایران و فرانسه تفاهم نامه ای امضا كردند كه بر اساس آن دانش فنی و تجربه صنایع اروپایی در زمینه تولید تایر به كشورمان منتقل می شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، این تفاهم نامه همكاری آموزشی و فنی روز سه شنبه در حاشیه دومین روز از دوازدهمین نمایشگاه بین المللی ایران پلاست بین اتحادیه لاستیك و پلاستیك فرانسه و یك گروه صنعتی ایرانی فعال در عرصه تایر به امضا رسید؛ دنیس وایان (Dennis Vayan) رئیس اتحادیه لاستیك و پلاستیك فرانسه و «پرویز اخوان» مدیرعامل گروه صنعتی بارز این تفاهم نامه را منعقد كردند.
اخوان درباره جزئیات این تفاهم نامه به خبرنگار ایرنا گفت: این تفاهم‌نامه در هفت بند تهیه شده كه شامل طراحی تایر، طراحی مواد تشكیل دهنده آن، مدیریت تولید تایر، كیفیت مواد اولیه و استاندارد سازی، مسائل بهداشت و ایمنی، تعمیر و نگهداری و مدیریت لجستیك است.
وی خاطرنشان كرد: این گروه صنعتی از یك واحد تحقیق و توسعه مناسب برخوردار است كه بزرگترین مركز تحقیقات در غرب آسیا به شمار می رود و امضای این تفاهم نامه در شرایط اعمال تحریم های ظالمانه آمریكا علیه ایران، حاصل تلاش این تیم تحقیقاتی بوده است.
مدیرعامل گروه صنعتی بارز گفت: اتحادیه لاستیك و پلاستیك فرانسه، اتحادیه شماره یك اروپا در این صنعت است كه شركت‌های بزرگی از جمله میشلن و كندیننتال با آن همكاری می‌كنند.
این فعال صنعتی خاطرنشان كرد: دریافت استاندارد روز اروپا(E- mark) در حوزه تایر كه از شركت پژو فرانسه اخذ شد، عامل اصلی ترغیب كننده اتحادیه لاستیك و پلاستیك فرانسه برای عقد این تفاهم نامه بود.
وی توضیح داد: این شركت ایرانی با تهیه لاستیك های مناسب برای خودروهای پسابرجامی پژو 2008 و پژو 301 موفق به كسب استاندارد روز اروپا در صنعت تایر شد و اینك با قرار گرفتن در پنل شركت پژو، جزو تامین كنندگان اصلی آن در سطح جهان به شمار می رود.
در این مراسم رئیس اتحادیه لاستیك و پلاستیك فرانسه افزود: جمهوری اسلامی ایران اكنون در یك شرایط گذار ناشی از مسئله تحریم ها به سر می‌برد و به همین دلیل نمی‌توان در شرایط كنونی از فناوری و انتقال آن صحبت به میان آورد؛ با این حال در زمینه انتقال دانش و آموزش نیروها فعالیت هایی را در برنامه داریم.
وایان در عین حال تاكید كرد: این اتحادیه در تلاش است دانش بازیافت لاستیك را به شركت ایرانی منتقل كند.
به گزارش ایرنا، آمارهای منتشر شده نشان می دهد، سالیانه 350 هزار تن تایر در كشور مصرف می شود كه 250 هزار تن آن تولید داخل است، عمده واردات تایر از چین، هند، اندونزی و كره جنوبی صورت می گیرد.
اقتصام**3065**9132*2025