جودوكاران نابينا در پاراآسيايي حتما يك مدال طلا كسب مي كنند

تهران- ايرنا- سرمربي تيم ملي جودو نابينايان گفت: اميد زيادي به كسب مدال در اوزان مختلف در بازي هاي پاراآسيايي داريم اما مطمئن هستم كه يكي از مدال هاي ما حتما طلا است.

محمدرضا حاج يوسف زاده روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ورزشي ايرنا با بيان اين مطلب افزود: تمرينات تيم ملي جودوي نابينايان از يكسال پيش آغاز شده و با حمايت رئيس فدراسيون و انجام يك برنامه ريزي منظم، هر ماه اردوهاي 12 تا 14 روزه برگزار كرده ايم.
وي با بيان اينكه تاكنون 13 مرحله اردوي آماده سازي براي تيم ملي برگزار شده، گفت: البته در فواصل چند اردو تيم ملي در رقابت هاي برون مرزي همچون مسابقات قهرماني آسيا يا جام جهاني شركت كرده است كه نقش ديدارهاي تداركاتي براي جودوكاران داشته است.
حاج يوسف زاده ادامه داد: اردوهاي ما سال گذشته با حضور 2 جودو كار در هفت وزن اعزامي آغاز شد و پس از چند مرحله انتخابي يك نفر از هر وزن نفرات اصلي انتخاب شدند. با توجه به اينكه جودوكاران ديگر حريف تمريني نداشتند، تمرينات به فراخور شرايط به طور مشترك با تيم هاي ملي جودو جوانان، بزرگسالان توانمند يا تيم نيروهاي مسلح پيگيري شده است.
وي هدف از برگزاري اردوهاي مشترك با تيم هاي ملي جودو توانمندان را تمرين با افراد با تجربه عنوان كرد و اظهار داشت: اين افراد ميادين بيشتري را تجربه كرده و سطح فني بهتري دارند؛ همچنين اين افراد در كمپ هاي بهتري تمرين كرده و تبادل اين تجارب تيم ملي جودو نابينايان را در شرايط بسيار بهتري قرار داده است.
اين مربي به برگزاري جام جهاني تركيه كه با حضور 35 كشور برگزار شد، اشاره كرد و افزود: ما توانستيم در بخش تيمي عنوان سومي را كسب كرده و در بخش انفرادي نيز 2 مدال برنز كسب كنيم.
حاج يوسف زاده تعداد اردوهاي برگزار شده را رضايت بخش عنوان كرد و گفت: قرار بود آخرين اردوي تيم ملي جودو نابينايان در جمهوري آذربايجان برگزار شود اما با توجه به مشكلات اقتصادي و ارزي اين برنامه لغو شد. قرار شد براي جبران اين اردو چند اردوي آماده سازي در شهرستان هاي مختلف برگزار كنيم.
به گفته اين مربي، مرحله آخر اردوهاي آماده سازي در شهرهاي بجنورد، تبريز، اصفهان و مباركه فولاد شهر برگزار مي شود زيرا سبك و مدل جودو در هر استان با ساير استان ها فرق دارد و اين تنوع و تفاوت در حريف هاي تمريني كمك مي كند تا تبادل تكنيكي و تاكتيكي موجب ارتقا سطح فني بازيكنان تيم ملي شود.
حاج يوسف زاده در خصوص رقباي جودو كاران نابيناي ايران گفت:مهم ترين رقباي ما در جاكارتا از كشورهاي ازبكستان، كره جنوبي، مغولستان و ژاپن هستند اما با توجه به اينكه كلاس نابينايان همه ساله تغيير مي كند و به همين دليل پيش بيني رقبا سخت است.
وي در مورد شناخت از حريفان تيم ملي افزود: تيم‌هاي كره جنوبي و ازبكستان از قدرت‌هاي اصلي اين رشته هستند و اين 2 كشور در بيشتر مسابقات هم جايگاه اول و دوم را به خود اختصاص مي دهند.
به گفته حاج يوسف زاده،كره جنوبي داراي كمپ‌هاي بين المللي است كه بيشتر تيم‌ها با پرداخت هزينه در اين كمپ‌ها اردو‌هايي را برگزار مي‌كنند كه اين موضوع امتياز زيادي را براي كره جنوبي به همراه دارد.
اسامي جودو كاران اعزامي به بازي هاي پاراآسيايي 2018 جاكارتا به شرح زير است :
-وزن 60 كيلوگرم: ميثم بني طبا
-وزن 66 كيلوگرم: رضا غلامي
-وزن 73 كيلوگرم: عليرضا خجسته
- وزن 81 كيلوگرم: اميد جعفري
-وزن 90 كيلوگرم: وحيد نوري
-وزن 100 كيلوگرم: احسان موسي نژاد
-وزن به اضافه 100 كيلوگرم: محمد رضا خيرالله زاده
بازي هاي پاراآسيايي جاكارتا از 14تا 23 مهرماه با حضور نمايندگان 41 كشور برگزار مي شود.
ورزشي **1828**9129