هيچ ظرفيتي در آستارا براي سرمايه گذاري مغفول نماند

آستارا - ايرنا - فرماندار بندر آستارا گفت: هيچ ظرفيتي در اين شهرستان براي سرمايه گذاري نبايد مغفول بماند و همه دستگاه هاي اجرايي موظف به حمايت از سرمايه گذاران هستند.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش عصر دوشنبه در نشست با تعدادي از مديران دستگاه هاي اجرايي در فرمانداري آستارا افزود: بايد مشكلات سرمايه گذاران با رعايت موازين قانوني و بهره مندي از تجارب مديريتي برطرف شود.
وي بيان كرد: آستارا از ظرفيت هاي بسياري براي سرمايه گذاري برخوردار است اما به دليل برخي نگاه ها نتوانسته از اين موقعيت براي جذب سرمايه گذار استفاده كند و بايد با تغيير روش، بستر توسعه اقتصادي با محوريت بخش خصوصي فراهم شود.
وي به اشاره به حضور سرمايه گذاران مختلف در اين شهرستان طي يك سال قبل، گفت: نبايد هيچ سرمايه گذاري به بهانه موانع و پيچيدگي حقوقي دستگاه هاي اجرايي از آستارا خارج شود و مديران به تسهيل زمينه فعاليت سرمايه گذاران موظف هستند.
رنجكش ادامه داد: طرح پارك تفريحي دلفين ها (دلفيناريوم) با سرمايه گذاري 200 ميليارد ريالي بخش خصوصي در آستارا اجرا خواهد شد و كاهش تشريفات اداري و همراهي دستگاه هاي متولي با اين طرح ضروري است.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در غرب استان گيلان قرار گرفته و مركز آن با جاذبه هاي مختلف گردشگري و طبيعي، جزو 20 شهر گردشگر پذير ايران است.
7105 / 7124/2007