افزون بر 249 تن گوشت قرمز خارجي به آستارا وارد شد

آستارا - ايرنا - رئيس شبكه دامپزشكي آستارا گفت: 249 هزار و 329 كيلوگرم گوشت منجمد گوسفند، با همكاري اداره كل گمرگ اين شهرستان از كشورهاي روسيه و گرجستان به ايران وارد شد.

بهرام پورضرب روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا افزود: اين ميزان گوشت در چند روز گذشته با نظارت شبكه دامپزشكي آستارا و با رعايت شرايط قرنطينه به تهران حمل شد.
وي بيان كرد: گوشت وارداتي با هدف تنظيم بازار و به قيمت هر كيلوگرم 370 هزار ريال عرضه مي شود و شهروندان، گوشت را از مراكز معتبر خريداري و به برچسب تاريخ انقضا، محل توليد و شرايط نگهداري آن دقت كنند.
وي همچنين از ارائه 33 تن پنير و خامه صادراتي به ارزش 160 هزار دلار به اداره كل گمرك آستارا با نظارت شبكه دامپزشكي اين شهرستان خبر طي چند روز گذشته داد.
رئيس شبكه دامپزشكي آستارا ادامه داد: مجوز صادرات اين فراورده ها از سوي اداره كل دامپزشكي استان مازندران صادر شده بود و امسال پيش از اين 148 تن پنير و خامه پاكتي، 9 تن شير پاستوريزه، چهار تن روغن ماهي، 47 تن پودر ماهي و 46 تن ماهي قزل آلا براي صادرات به روسيه، گرجستان و جمهوري آذربايجان به اداره كل گمرك آستارا ارائه شده است.
اداره كل گمرك آستارا در امور واردات و صادرات قطعي، ورود و خروج موقت، تعاوني مرزنشينان، حمل و نقل داخلي و خارجي، امور مسافري، مرجوعي، امانت هاي پستي و قضايي فعاليت مي كند.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در شمال غربي استان گيلان و نوار مرزي جمهوري آذربايجان، از مبادي مهم صادرات و واردات و تردد اتباع خارجي است.
7105 / 7124 / 2007