شاليكاران آستارا در سطح 280 هكتار راتون كاشتند

آستارا - ايرنا - مدير جهاد كشاورزي آستارا از كشت راتون (برنجي با قابليت جوانه زدن بعد از برداشت) در سطح 280 هكتار از شاليزارهاي اين شهرستان، به عنوان كشت دوم محصولات كشاورزي خبر داد.

ايرج شياركار روز دوشنبه در مصاحبه با خبرنگار ايرنا گفت: كشت دوم محصولات كشاورزي در آستارا بيشتر از نوع راتون است و 290 شاليكار به آن اقدام كرده اند و تا پايان مهرماه حدود 69 تن شلتوك توليد و حدود هفت ميليارد ريال درآمد حاصل خواهد شد.
وي افزود: در آستارا 361 هكتار شبدر و نباتات علوفه اي، 39 هكتار سبزي هاي غده اي، 15 هكتار پاچ باقلا، هشت هكتار باقلا بركت، هشت هكتار سبزي هاي برگي و هفت هكتار ساير محصولات كشاورزي در حياط خانه ها در مجموع به مقدار 438 هكتار به كشت دوم اختصاص مي يابد و تا پايان سال برداشت خواهد شد.
راتون قابليت طرح به عنوان جانشين بسياري از محصولات زراعي را دارد و كشت آن به علت هزينه‌ پايين توليد، كوتاهي دوره رويش و كيفيت مطلوب پخت مقرون به صرفه است.
آستارا با 91 هزار نفر جمعيت، هفت هزار و 500 هكتار اراضي كشاورزي و شش هزار و 900 بهره بردار در غرب استان گيلان قرار دارد و حدود 55 درصد زمين هاي زراعي اين شهرستان بيمه شده است.
7105 / 7124/2007