۱ مهر ۱۳۹۷،‏ ۱۷:۴۵
کد خبر: 83041577
۰ نفر
يادواره شهداي شيعه و سني آستارا برگزار شد

آستارا - ايرنا - به مناسبت هفته دفاع مقدس و در راستاي تقويت وحدت و همدلي، يادواره شهداي شيعه و سني روستاهاي چملر و گيلده آستارا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار ايرنا امام جمعه موقت آستارا روز يكشنبه در اين آئين معنوي در مسجد جامع روستاي گيلده آستارا گفت: شهدا مروجان ارزش هاي ديني و سرمايه هاي ماندگار نظام و انقلاب هستند و گراميداشت نام و ياد شهدا، زيباترين عبادت الهي و قدرداني از فداكاري اين عزيزان است.
حجت الاسلام ناصر صالحي افزود: شهدا امنيت، آسايش و اقتدار را براي كشور به ارمغان آوردند و حضور ما در گراميداشت ياد و خاطره اين عزيزان در واقع نوعي اداي دين به آنهاست.
وي با گراميداشت ياد شهداي حادثه تروريستي اهواز، اضافه كرد: دشمنان در خيال خودشان مي خواستند در هفته دفاع مقدس نمايش اقتدار ايران اسلامي را به هم بزنند ولي اين حادثه ذره اي در انسجام، عزت و قدرت كشور ما خلل ايجاد نخواهد كرد.
وي ادامه داد: ملت ايران با تاسي از فرهنگ عاشورا زير بار ذلت و خواري نرفته و استكبار جهاني و برخي كشورهاي منطقه در مقابل فرهنگ شهادت، شكست هاي سختي متحمل شده اند.
امام جمعه موقت آستارا بيان كرد: شهدا محور وحدت، انسجام و همبستگي آحاد جامعه هستند و برگزاري يادواره هاي شهدا نقشي مهم در اين زمينه دارد.
صالحي افزود: با توجه به شرايط پيش آمده و به راه افتادن جنگ اقتصادي عليه ايران، ايجاد وحدت و همبستگي در جامعه بسيار ضروري و مهم است.
مداحي و ذكر مصيبت در سوگ شهداي اسلام از ديگر بخش هاي اين آئين بود.
آستارا 166 شهيد را به نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران تقديم كرده است.
*** عزاداري خياباني در آستارا برگزار شد
بر اساس گزارش ديگري از خبرنگار ايرنا در آستارا عزاداري خياباني كاركنان و بازنشستگان نيروهاي مسلح اين شهرستان روز يكشنبه به مناسبت هفته دفاع مقدس و دهه دوم ماه محرم برگزار شد.
شركت كنندگان در اين آئين از مقابل سپاه تا مصلي آستارا به عزاداري پرداختند و برپايي ايستگاه هاي صلواتي و توزيع احسان و نذورات از جمله بخش هاي اين برنامه بود.
31 شهريور تا ششم مهر ماه به عنوان هفته دفاع مقدس نامگذاري شده است.
بندر مرزي آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان واقع شده و 17 درصد جمعيت اين شهرستان را برادران و خواهران اهل سنت تشكيل مي دهد.
7105/2007