موفقیت علمی دانش آموزان سیستان و بلوچستان باعث خوشحالی است

تهران - ایرنا - معاون اول رییس جمهوری در صفحه اینستاگرام با اشاره به اینكه رویش شكوفه‌ها و شكوفایی استعدادهای كودكان و نوجوانان و جوانان بهترین و با نشاط آورترین خبر برای مردم و مسئولان است، نوشت: موفقیت دانش آموزان كوشای سیستانی و بلوچ در آزمون سراسری مایه مسرت و خوشحالی است.

به گزارش ایرنا، اسحاق جهانگیری تاكید كرد: اول ماه مهر و آغاز فصل دانش و توانایی را به همه دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، مربیان و اساتید و نیز خانواده های آنان صمیمانه تبریك می گویم.
جهانگیری افزود: مدرسه و دانشگاه سرزنده و با نشاط، نشانه حیات جامعه هستند و درس از سر مهر معلمان و اساتید دلسوز، پرورش دهنده شهروندانی مسئول، مهربان و امیدوار برای كشور است. حتی در دشواری ها و تگناهای كنونی باید بیش از هركس و هرجا به دانش آموز، دانشجو، معلم و استاد و مدرسه و دانشگاه چشم امید داشت.
جهانگیری تصریح كرد: قطعا رویش شكوفه ها و شكوفایی استعدادهای كودكان و نوجوانان و جوانان بهترین و با نشاط آورترین خبر برای مردم و مسئولان است. اخبار موفقیت شگفتی آور دانش آموزان سراوانی و همه دختران و پسران محروم اما كوشای سیستانی و بلوچ در آزمون سراسری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی كشور در سال جاری مایه مسرت و خوشحالی است. از خداوند بزرگ توفیق همه فرزندان ایران عزیز در همه مقاطع تحصیلی را مسألت دارم.
**تروریست‌های جنایتكار پاسخ اعمال ننگین خود را دریافت می‌كنند
معاون اول رییس جمهوری همچنین نوشت: تروریست‌های جنایتكار و حامیان خبیث منطقه‌ای و خارجی آن‌ها پاسخ این دست اعمال ننگین و ضد انسانی خود را دریافت خواهند كرد.
اسحاق جهانگیری افزود: حادثه تروریستی روز شنبه اهواز كه در نخستین روز هفته دفاع مقدس رخ داد و موجب شهادت جمعی از نیروهای غیور مسلح جمهوری اسلامی ایران و نیز شهادت جمع دیگری از هموطنان عزیزمان به ویژه زنان و كودكان بی دفاع و مظلوم شد، نشانه دیگری از طراحی و توطئه گری دشمنان این ملك و ملت است.
وی تاكید كرد: رژیم های مستبدی كه برای پیشبرد اهداف آمریكا و صهیونیسم، مزدور می پرورانند و ثبات و امنیت و یكپارچگی ایران مقتدر را نشانه می گیرند خود می دانند كه در پیشگاه ملت ایران و همه اقوام و مذاهب كشور جایگاه و پایگاهی ندارند و سرانجام خشونت و تروریسم كور، رسوایی منطقه ای و جهانی آتش افروزان است.
جهانگیری افزود: شهادت مظلومانه این عزیزان را به آحاد ملت ایران، مردم بزرگوار و صبور اهواز و به خصوص بازماندگان داغدار آنان تسلیت می گویم و برای تمام مصدومان این حادثه از خداوند متعال سلامت و بهبودی كامل آرزو می كنم.
معاون اول رییس جمهوری ادامه داد: بدون تردید این دست از اقدامات جنایتكارانه عزم ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه بی امان با تروریسم راسخ تر خواهد كرد و تروریست های جنایتكار و حامیان خبیث منطقه ای و خارجی آنها پاسخ این دست اعمال ننگین و ضد انسانی خود را دریافت خواهند كرد.
سیام**1751**1535