تمامي اعتبارات شش ماه نخست آموزش و پرورش پرداخت شد

لاهيجان - ايرنا - معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه كشور گفت: تا زمان حاضر تمامي اعتبارات مصوب شده آموزش و پرورش در شش ماه نخست سال، پرداخت شده است.

به گزارش ايرنا محمدباقر نوبخت روز يكشنبه در حاشيه مراسم نواخته شدن زنگ آغاز سال تحصيلي جديد مدارس استان گيلان در رودسر در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در سال جاري حدود 34 هزار ميليارد تومان در بودجه براي آموزش و پرورش يعني زيربناي توسعه تصويب شده كه تاكنون، 70درصد اعتبارات سال و صددرصد شش ماه اول پرداخت شده است.
وي خاطرنشان كرد: گرچه بيش از 77درصد از منابعي كه براي اعتبارات آموزش و پرورش پيش بيني شده بود، هنوز تحقق نيافته ولي اين اعتبارات پرداخت شد.
معاون رئيس جمهوري ادامه داد: آنچه براي آموزش و پرورش صرف مي شود، گرچه در رديف بودجه هاي جاري مصوب مي شود ولي آن را هزينه هاي سرمايه اي به حساب مي آوريم كه به همين جهت نيز پرداخت هزينه ها با توجه به اولويت و اهميت آن، صورت مي گيرد.
وي يادآور شد: تا پايان هر سال اعتبارات آموزش و پرورش بيش از صددرصد پرداخت مي شود كه اين مبلغ سال گذشته و سال هاي پيش، بيش از 120 درصد پرداخت شده و اميدواريم بتوانيم با صرفه جويي در منابع مختلف اعتباري، مطالبات آموزش و پرورش را تا پايان سال به طور كامل پرداخت كنيم.
به گفته نوبخت، پاداش بازنشستگي فرهگيان به پاس كار بزرگي كه آنان در توسعه كشور داشته اند، سه هزار و 600 ميليارد تومان در خردادماه تعهد شده بود كه بايد طي ماه هاي تير، مرداد و شهريور پرداخت و كاملا تسويه مي شد كه با كمال افتخار اعلام مي كنم همه اين پاداش بر حسب قول داده شده، پرداخت شده است.
وي گيلان را يكي از استان هاي پرجمعيت كشور عنوان و اضافه كرد: اين استان اعتبارات خاص خود را دارد كه در خود استان پرداخت مي شود و اميدواريم آنچه در سطح ملي انجام مي شود، در سطح استاني هم از سوي آموزش و پرورش دنبال شود.
زنگ آغاز سال تحصيلي جديد مدارس استان گيلان روز يكشنبه با حضور محمدباقر نوبخت معاون رئيس جمهوري و رئيس سازمان برنامه و بودجه در هنرستان فني و حرفه اي زينبيه و كار و دانش حجاب شهرستان رودسر نواخته شد.
امسال سال تحصيلي در استان با حضور 375 هزار دانش آموز و 28 هزار كادر فعال آموزشي و اداري آغاز شده است.
شهرستان رودسر در 75 كيلومتري شرق مركز استان گيلان واقع است.
6029 / 2007