17 هزار دانش آموز در آستارا سال تحصيلي جديد را آغاز كردند

آستارا - ايرنا - 17 هزار دانش آموز در مدارس شهرستان آستارا در نخستين روز ماه مهر و دومين روز هفته دفاع مقدس با نواخته شدن زنگ مهر و مقاومت سال تحصيلي 98-97 را آغاز كردند.

به گزارش خبرنگار ايرنا،فرماندار آستارا روز يكشنبه در آئين آغاز سال تحصيلي جديد در دبيرستان دوره اول توحيد گفت: مهارت آموزي در كنار علم آموزي از نيازهاي جامعه است و در اين راستا مدارس بايد نقش اصلي را ايفا كنند.
يونس رنجكش افزود: هفته دفاع مقدس، ماه محرم و آغاز سال تحصيلي جديد، فرصتي براي معرفت افزايي دانش آموزان است.
وي از دانش آموزان به عنوان سرمايه هاي جامعه ياد و تصريح كرد: اوليا در كنار معلمان بايد دانش آموزان را به تعليم و تربيت درست و مهارت آموزي متناسب با نيازهاي جامعه سوق دهند.
وي افزود: در دوران دفاع مقدس با وحدت و همدلي توانستيم در برابر دشمنان ايستادگي كنيم و امروز دانش آموزان بايد با سرلوحه قرار دادن مكتب راستين شهدا، در جبهه علم و دانش، كشور را به مرتبه علمي بالايي در جهان برسانند.
مدير آموزش و پرورش آستارا هم در اين آئين گفت: اين شهرستان از قدمت و غناي فرهنگي ممتازي برخوردار است و در سال هاي نه چندان دور، از معلمان آستارا براي تدريس در شهرستان هاي همجوار استفاده مي شد.
سجاد موسوي اجراي سند تحول بنيادين را از دغدغه هاي مسئولان آموزش و پرورش خواند و افزود: همه چيز براي شروع سال تحصيلي پربار و پرتلاش در آستارا آماده است و اميدواريم دانش آموزان و معلمان در راه كسب علم و فضيلت، توفيق بيشتري كسب كنند.
وي افزود: 17 هزار دانش آموز در 160 آموزشگاه دولتي و غيردولتي، سال تحصيلي 98-97 را در شهرستان آستارا آغاز كردند و حدود يكهزار نيروي انساني در اداره آموزش و پرورش آستارا براي پشتيباني اداري آموزشي و موفقيت علمي آنها تلاش مي كنند.
قرائت پيام مدير كل آموزش و پرورش گيلان و بازديد از هنرستان فني شهيد حاجي عباسي از بخش هاي ديگر آئين بازگشايي مدارس در اين شهرستان بود.
شهرستان آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان و همسايگي جمهوري آذربايجان واقع شده است.
7105 /6030