900 ميليارد تومان براي دانش آموزان استثنايي هزينه مي شود

تهران-ايرنا-رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي با اشاره به تحصيل 145 هزار دانش آموز با نيازهاي ويژه در مدارس استثنايي گفت: سالانه براي اين دانش آموزان 900 ميليارد تومان هزينه مي شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، مجيد قدمي روز يكشنبه در آيين نواختن زنگ اول مهرماه با عنوان «مهر حسيني» و بازگشايي مدارس استثنايي در مدرسه پسرانه ناشنوايان باغچه بان يك منطقه 6 آموزش و پرورش شهر تهران اظهارداشت: 23 هزار نيروي انساني در بيش از يكهزار و 570 مدرسه خاص به دانش آموزان با نيازهاي ويژه خدمت رساني مي كنند.
وي با اشاره به اينكه معلوليت مشكل فرد نيست بلكه مشكل جامعه است، گفت: بايد همه محورهايي كه مربوط به معلوليت است، مديريت كنيم.
قدمي با بيان اينكه در دولت تدبير و اميد اقدامات خوبي در حمايت از دانش آموزان با نيازهاي ويژه انجام شده، افزود: در سه سال گذشته هزينه هاي درماني دانش آموزان استثنايي همچون سمعك، واكر و... پرداخت شد و تاكنون 10 ميليارد تومان در اين زمينه اختصاص داده شده است.
معاون وزير آموزش و پرورش اظهارداشت: به اولياي دانش آموزان با نيازهاي ويژه اعلام مي كنيم كه در صورت نياز به هزينه داروهاي مستمر، جراحي هاي خاص، كاشت حلزون مي توانيم حمايت ويژه داشته باشيم.
وي با اشاره به حل مشكل سرويس اياب و ذهاب دانش آموزان با نيازهاي ويژه و رايگان شدن آن با همكاري شهرداري تهران گفت: 17 ميليارد تومان هزينه اياب و ذهاب اين دانش آموزان در تهران و بيش از يكصد ميليارد تومان در كشور است.
قدمي افزود: سرويس اياب و ذهاب ركن اصلي آموزش و پرورش دانش آموزان با نيازهاي ويژه است كه اگر نباشد در امر اختلال ايجاد خواهد شد.
رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي با تاكيد بر آماده كردن شرايط لازم براي تحصيل دانش آموزان با نيازهاي ويژه اظهارداشت: اين دانش آموزان در تحصيلات عاليه و كنكور سراسري نتايج قابل توجهي كسب مي كنند، امسال 300 نفر از دانش آموزان با نيازهاي ويژه در كنكور سراسري در بهترين دانشگاه ها پذيرفته شدند و از معلمان آنان قدرداني مي كنيم.
آيين نواختن زنگ اول مهرماه با عنوان «مهر حسيني» و بازگشايي مدارس استثنايي با حضور مجيد قدمي رئيس سازمان آموزش و پرورش استثنايي و معاون وزير آموزش و پرورش و سيدمحمدعلي افشاني شهردار تهران و جمعي از مسئولان در مدرسه پسرانه ناشنوايان باغچه بان يك منطقه 6 آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد.
تهرام/7245/1539