ورود خودروهاي فرسوده به پايتخت محدود شود

تهران_ ايرنا_ شهردار تهران با بيان اينكه بخشي از آلودگي هوا به دليل تردد خودروهاي فرسوده در سطح شهر است گفت: بايد از ورود خودروهاي فرسوده به سطح شهر جلوگيري شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، سيد محمدعلي افشاني صبح يكشنبه در جلسه ستاد مهر و شوراي ترافيك تهران با اشاره به اينكه ساماندهي حمل و نقل و كاهش آلودگي هوا از اولويت هاي شهرداري تهران است افزود: بايد تلاش كنيم تعداد روزهاي آلوده و به دنبال آن تعطيلي مدارس در مقايسه با سال هاي قبل كاهش يابد.
وي با بيان اينكه كاميون ها براي تردد در شهر بايد تاييديه داشته باشند اظهارداشت: با توجه به اينكه يكي از عوامل آلودگي هوا كاميون ها هستند بايد براي آنها برنامه ريزي دقيقي داشته باشيم.
شهردار تهران خاطرنشان كرد: هوشمندسازي ترافيك يكي از مهمترين برنامه هاي شهرداري در سال جاري است كه بخشي از آن انجام شده و بخشي در حال انجام است.
وي يادآور شد: موضوع معاينه فني نيز يكي از مسائل مهم و مشوق براي افرادي است كه وارد محدوده طرح ترافيك مي شوند.
افشاني با بيان اينكه اميدواريم با برنامه ريزي هاي انجام شده شاهد وضعيت مطلوبي در حوزه ترافيك باشيم يادآور شد: تلاش مي شود با رصد دقيق نواقص اين حوزه برطرف شود.
شهردار تهران با اشاره به مصوبه دولت درخصوص شناور شدن ساعت اداري تا 9 صبح از همه كساني كه امكان دارند درخودست كرد از تردد در ساعات اوليه صبح خودداري كنند.
وي همچنين از نهايي شدن قرارداد ساخت 630 دستگاه واگن مترو خبر داد و گفت: با توجه به اينكه اين قرارداد در مقايسه با قراردادهاي قبلي خوب است و 55 درصد داخلي سازي است اميدواريم مابقي واگن ها نيز با همين قرارداد تامين شود.
افشاني همچنين شهادت تعدادي از هموطنان در حادثه تروريستي اهواز را تسليت گفت.
به گزارش خبرنگار ايرنا در جلسه ستاد مهر و شوراي ترافيك تهران متوليان هر بخش راهكارهاي اعمال شده براي كاهش ترافيك همزمان با آغاز مدارس را تشريح كردند و برنامه ريزي هاي درازمدت براي اين مشكل مورد بحث و بررسي قرار گرفت.
تهرام/9353/ 1008

سرخط اخبار جامعه