فرماندار آستارا: از ظرفيت صنفي معلمان استفاده شود

آستارا - ايرنا - فرماندار آستارا گفت: تشكل هاي صنفي معلمان در توسعه مشاركت هاي مدني نقش مهمي دارند و بايد از اين ظرفيت به خوبي استفاده شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا يونس رنجكش روز شنبه در نشست با هيات مديره انجمن اسلامي معلمان در فرمانداري آستارا افزود: معلمان به عنوان مرجع اجتماعي و قابل احترام بايد در هدايت تحصيلي و اجتماعي و روند توسعه نقش موثر ايفا كنند.
وي بيان كرد: دولت تدبير و اميد به حضور و مشاركت مردم در صحنه هاي اجتماعي و سياسي اعتقاد دارد و بر اين اساس براي ساماندهي تشكل آنها و بهره‌مندي صحيح از آن تلاش مي شود.
وي ادامه داد: تشكل هاي اجتماعي و سياسي بايد بر اساس ضوابط و اساسنامه ها فعاليت كنند و از سال گذشته براي بهره‌مندي از آن، اقدامات خوبي توسط فرمانداري انجام شده است.
رنجكش گفت: آستارا با داشتن 15 تشكل مردم نهاد، از نظر تعداد اين تشكل ها جزو شهرستان هاي پيشرو گيلان است و مشاركت آنها توسعه متوازن را درپي خواهد داشت.
او افزود: انجمن اسلامي معلمان آستارا به دليل حضور چهره هاي موثر از معلمان و فعالان سياسي و اجتماعي مي تواند در اعتلاي جامعه نقش مهمي داشته باشد.
شهرستان بندر آستارا با 91 هزار نفر جمعيت در منتهي اليه غرب استان گيلان قرار دارد و حدود يك هزار معلم در 150 مدرسه دولتي و غيردولتي آن به 17 هزار دانش آموز تدريس مي كنند.
7105 / 7124/2007