عزم ملت و دولت ایران در مبارزه با تروریسم راسخ تر خواهد شد

تهران- ایرنا- معاون اول رییس جمهوری در پیامی به مناسبت حادثه تروریستی اهواز تاكید كرد: بدون تردید این اقدامات جنایتكارانه عزم ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه بی امان با تروریسم راسخ تر خواهد كرد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رئیس جمهوری، در پیام اسحاق جهانگیری آمده است: حادثه تروریستی امروز اهواز كه در نخستین روز هفته دفاع مقدس رخ داد و موجب شهادت جمعی از نیروهای غیور مسلح جمهوری اسلامی ایران و نیز شهادت جمع دیگری از هموطنان عزیزمان بویژه زنان و كودكان بی دفاع و مظلوم شد، نشانه دیگری از طراحی و توطئه گری دشمنان این ملك و ملت است.
در پیام معاون اول رئیس جمهوری تاكید شده است: رژیم های مستبدی كه برای پیشبرد اهداف آمریكا و صهیونیسم، مزدور می پرورانند و ثبات و امنیت و یكپارچگی ایران مقتدر را نشانه می گیرند، خود می دانند كه در پیشگاه ملت ایران و همه اقوام و مذاهب كشور جایگاه و پایگاهی ندارند و سرانجام خشونت و تروریسم كور، رسوایی منطقه ای و جهانی آتش افروزان است.
جهانگیری در این پیام تصریح كرده است: شهادت مظلومانه این عزیزان را به آحاد ملت ایران، مردم بزرگوار و صبور اهواز و به خصوص بازماندگان داغدار آنان تسلیت می گویم و برای تمام مصدومان این حادثه از خداوند متعال سلامت و بهبودی كامل آرزو می كنم.
معاون اول رئیس جمهوری در این پیام یادآور شده است: بدون تردید این دست از اقدامات جنایتكارانه عزم ملت و دولت جمهوری اسلامی ایران را در مبارزه بی امان با تروریسم راسخ تر خواهد كرد و تروریست های جنایتكار و حامیان خبیث منطقه ای و خارجی آنها پاسخ این دست اعمال ننگین و ضد انسانی خود را دریافت خواهند كرد.
به گزارش ایرنا، یك تیم تروریستی مسلح وابسته به گروهك تجزیه طلب الاحواز روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز پس از پوشیدن لباس سپاه و بسیج به سوی مردم حمله كردند.
در جریان این اقدام دستكم 25 نفر از جمله چند غیر نظامی شهید و 60 نفر دیگر زخمی شدند.
همچنین چهار عامل این حادثه تروریستی هم كشته شدند.
سیام*3061*1535