دفاع مقدس، كتابي سرشار از رشادت است

كرمان - ايرنا - رئيس دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته كرمان گفت: كتاب دفاع مقدس سرشار از فصل هاي رشادت، ايثارگري و مقوله اي تمام نشدني و ماندگار براي هميشه تاريخ است.

به گزارش روز شنبه روابط عمومي دانشگاه تحصيلات تكميلي صنعتي و فناوري پيشرفته كرمان محمدجواد آروين در پيامي به مناسبت هفته دفاع مقدس هفته افزود: فضاي ايران اسلامي از عطر و رايحه روزهاي دفاع مقدس لبريز شده و هفته اي براي يادآوري و گراميداشت دلاورمرداني است كه ايستادگي كردند، مجروح و اسير و شهيد شدند تا ايران، عزتمندانه و آزادانه بماند.
وي در اين پيام آورده است، نقش جامعه دانشگاهي در دفاع مقدس با حضور حماسي خيل عظيم دانشگاهيان در جبهه هاي حق عليه باطل و تلاش متخصصان دانشگاهي در غلبه بر تحريم ها و گشودن راه هاي فناورانه جديد مايه مباهات و افتخار خانواده دانشگاهيان است كه همواره در كنار هموطنان عزيز و تحت لواي مقام معظم رهبري آماده خدمت به كشور بوده و هستند.
اين پيام مي افزايد، جوانان اين مرزو بوم در دوران دفاع مقدس با از خودگذشتگي و نثارجان خود قدم به ميدان نبرد نهادند و عاشقانه و با خلوص نيت به تكليف الهي خود كه همانا دفاع از اقتدار ملي و تماميت ارضي است پرداختند و در سايه رهبري پير فرزانه و معمار كبير انقلاب اسلامي نام خود را در صفحات تاريخ ايران ماندگار كردند.
در ادامه اين پيام آمده است، همزماني هفته گراميداشت دفاع مقدس با ايام شهادت حضرت اباعبدالله الحسين (ع) به ما يادآور مي شود عاشورا و قيام حسيني نه تنها در دفاع مقدس كه تا هميشه تاريخ همواره الهام بخش و الگويي مستمر براي آزادگي، عزت و استقلال است.
وي مي افزايد، اميدوارم جوانان دانشجو، دانشگاهيان و جهادگران علم و دانش با حفظ و گراميداشت دستاوردهاي بي نظير دفاع مقدس، پاسداري از كيان و مرزهاي علمي كشور را نيز معنايي دوباره بخشند.
در پايان اين پيام آمده است، وظيفه داريم به واكاوي ژرفاي انديشه و اعتقاد شهداي عزيز پرداخته و با بازنگري در وظايف و مسئوليت هايمان و تبعيت از مقام معظم رهبري برعزم خود در راستاي استقلال، آزادي، توسعه و اعتلاي وطن عزيزمان ايران بيفزاييم و خود را وقف خدمت صادقانه به مردم و سرزمين مقدس مان كنيم.
3029/9895