۳۱ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۴:۵۴
کد خبر: 83039996
۰ نفر
عراق 9 زن تاجيك را زنداني كرد

تهران - ايرنا - دادگاه جنايي بغداد پايتخت عراق اخيرا 9 زن تاجيك را به اتهام همكاري با گروه داعش كه شوهران آنان عضو اين گروه تروريستي بودند، به 20 سال زندان محكوم كرد.

به گزارش خبرگزاري اردوپوينت، اين زنان به همراه خانواده هاي خود به براي پيوستن به گروه تروريستي داعش به عراق رفته بودند كه پس از كشته شدن شوهرانشان بازداشت و اكنون هريك به اتهام همكاري با اين گروه به 20 سال زندان محكوم شده اند.
قبل از اين نيز دادگاه جنايي بغداد پايتخت عراق چهار زن تاجيك را به جرم پيوستن به داعش وكمك به اين گروه تروريستي، به حبس ابد محكوم كرده بود.
مقامات قضايي عراق معتقدند كه اين زنان تاجيك با نقض قوانين عراق و عبورغيرمجاز از مرز اين كشور، به همراه همسرانشان كه عضو گروه تروريستي داعش هستند، درخاك عراق بازداشت شده اند و هيج تخفيفي در حكم آنان اعطا نخواهد شد.
كودكان اين زنان به پرورشگاه بغداد تحويل داده شده اند و مقامات حكومتي در تاجيكستان مي گويند در صورت رضايت مادرانشان براي بازگرداندن اين كودكان به دوشنبه، تلاش خواهند كرد.
مقامات امنيتي تاجيكستان با تاييد نامهاي اين 9 زن محكوم شده گفته اند كه در كشور خود اين افراد به اتهام پيوستن به گروه تروريستي داعش تحت پيگرد قضايي قرار دارند.
حكومت تاجيكستان در گزارشي به اداره امور مهاجرت سازمان ملل متحد ازحضور 234 خانواده از اين كشور در مناطق درگيري درخارج خبرداده بود كه شامل 840 نفرمي شوند.
آساق**ع.ه**1663**