حاج صفي: براي موفقيت در جام ملتهاي آسيا از رقبا عقب هستيم

تهران- ايرنا- بازيكن تيم ملي فوتبال ايران گفت: براي موفقيت تيم ملي در جام ملت هاي آسيا نياز به برنامه ريزي دقيق داريم و به اعتقاد من در حال حاضر از رقباي خود عقب هستيم.

به گزارش روز شنبه ايرنا از سايت فدراسيون فوتبال، احسان حاج صفي گفت: اردوي خوبي را پشت سر گذاشتيم و بازيكنان هم در اردوي گذشته به تدريج اضافه شدند. اوضاع و شرايط بدني ام خوب است و با تمرينات مستمر سعي دارم هر روز نسبت به روز گذشته پيشرفت داشته باشم.
وي در مورد سه ديدار مرحله گروهي تيم ملي گفت: نسبت به گروه هاي ديگر، تيم هاي نسبتا بهتري در گروه ما قرار دارند. البته بازي با عراق سخت است، اما ما هم ايران هستيم و براي قهرماني آسيا به امارات مي رويم تا شرايط خوبي را رقم بزنيم.
بازيكن تيم ملي فوتبال ايران با اشاره به جام ملت هاي استراليا 2015 گفت: قطعا ديگر شرايط بازي قبلي ما و چالشي كه با عراق در جام ملتهاي قبلي داشتيم رقم نخواهد خورد. اين مشكل هر چند سال يك بار براي يك تيم بوجود مي آيد و ديگر مشكلات قبلي بوجود نخواهد آمد و امسال با شرايط متفاوتي به مصاف عراق مي رويم و با يك نتيجه خوب عراق را شكست مي دهيم تا جبران آن بازي را كرده باشيم.
حاج صفي در مورد حضور هواداران تيم ملي در امارات افزود: درست است كه استراليا خيلي از ايران دور بود، اما ايراني هاي زيادي آمدند و تيم ملي را تشويق كرده و حمايت مان كردند. البته امسال مسابقات در امارات است و بدون شك مردم در اين كشور سنگ تمام خواهند گذاشت و ورزشگاه ها را پر خواهند كرد تا پس از چند سال نتيجه زحمات همه را بگيريم و مردم ايران را خوشحال كنيم.
وي در ادامه گفت: صد در صد تركيب بازيكنان جوان و باتجربه اي كه در تيم ملي حضور دارند، مي تواند بسيار كارگشا باشد. اين باعث مي شود در جام ملتها خيلي خوب ظاهر شويم؛ همان طور كه در جام جهاني خيلي خوب عمل كرديم و مي توانيم در جام ملتها هم بهتر باشيم و نتايج بهتري هم بدست بياوريم.
حاج صفي در پاسخ به سوالي در مورد تفاوت جام ملتها و جام جهاني با توجه به تجربه وي در دو جام گفت: آرزوي هر بازيكني است كه در جام جهاني بازي كند. در جام جهاني تيم هاي خيلي بزرگ حضور دارند و البته در جام ملتها هم درست است كه تيم هاي خوبي حضور دارند، اما يك مقدار سطحش پايين تر است، اما جام جهاني شرايط خاصي دارد.
وي تاكيد كرد: در جام جهاني با تيم هاي بزرگي كه هر كدام قهرمان قاره خود و قهرمان جهان بوده اند، بازي كرديم و قطعا امكان انجام بازي خيلي هجومي وجود نداشت، اما در جام ملتها سطح تيم ها پايين تر است و مي توانيم سبك بازي مان را تغيير داده و با يك تدبير و استراتژي درست در نوع بازي مان نتايج بهتري بگيريم.
حاج صفي در مورد انتظارات از تيم ملي گفت: انتظارات با توجه به عملكرد ما در جام جهاني كه خوب ظاهر شديم بالا رفته، اما از طرف ديگر بايد ببينيم شرايط آماده سازي ما چگونه است. تاكنون وضعيت سرمربي تيم ملي مشخص نشده و اگر از هم اكنون براي برنامه ريزي آغاز كنيم باز دير است و از رقبا عقب تر هستيم. همه تيم هاي خوب آسيا مثل ژاپن، كره جنوبي، عربستان، استراليا و امارات بازيهاي متعدد و خوبي با تيم هاي بزرگ انجام مي دهند، اما ما بازي چنداني نداريم. در فيفا دي نخست همه تيم ها بازي كردند، اما ما بازي نكرديم و تنها از فيفا دي دوم استفاده كرديم.
وي در مورد ديدار برابر ازبكستان گفت: ازبكستان تيم خوبي بود، اما تيم ملي به اردوها و بازي هاي بهتر و بزرگتري نياز دارد و همين طور كه پيش مي رويم، زمان مي گذرد و به روزهاي مسابقات نزديك تر مي شويم. از دولت و فدراسيون مي خواهم به تيم ملي كمك كنند تا به شرايط ايده آل برسيم.
وي گفت: حريف هاي ما تيم هاي ژاپن و كره جنوبي و بعضي تيم هاي عربي و خود ميزبان هستند كه برنامه آماده سازي خوبي دارند و در حال انجام بازيهاي بزرگ بوده و از ما جلوتر هستند.
حاج صفي در پايان گفت: فوتبال ورزشي است كه اين توانايي را دارد كه مثل جام جهاني كه مردم با برد و مساوي و باخت تيم ملي ايران شادي كردند و گريه كردند، مي تواند تاثير بسيار زيادي بر مردم بگذارد و باعث شادي آنها بشود. اميدوارم با حضور خودشان و انرژي مثبتي كه هميشه به ما داده اند، موجبات شادي آنها را فراهم بياوريم.
ورزشي **9118**1584