حركت تروریستی اهواز نشان از شیطنت دشمنان دارد

همدان-ایرنا- عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حركت تروریستی امروز در اهواز گفت: حركت مذبوحانه تروریست ها در اهواز گویای این است كه دشمن دست از شیطنت علیه ملت و نظام جمهوری اسلامی برنمی دارد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید احمد خاتمی روز شنبه در یادواره شهدای روحانی شهرستان ملایر در مسجد جامع این شهر اظهار داشت: به فضل خداوند انقلاب و انقلابی ها در ایران زنده اند و تروریست ها را به روز سیاه خواهند نشاند.
وی بیان كرد: در حركت تروریستی اهواز كه هنگام رژه نیروهای مسلح این شهر رخ داد، تاكنون هشت پاسدار به شهادت رسیده و بیش از 20 تن كه زن و كودك نیز در بین آنها وجود دارد، زخمی شده اند.
آیت الله خاتمی ادامه داد: از بركت های خداوند در انقلاب اسلامی ایران باز بودن باب شهادت است، شهادتی كه 40 سال است فرهنگ آن این كشور را حفظ كرده است.
امام جمعه موقت تهران با گرامیداشت آغاز هفته دفاع مقدس، سالگرد این ایام را سرمایه و گنجینه ارزشمند انقلاب اسلامی دانست و اظهار داشت: درخت تنومند انقلاب اسلامی به بركت خون شهدای انقلاب و هشت سال دفاع مقدس همیشه پابرجاست.
آیت الله خاتمی با بیان اینكه شهدای روحانی همواره در كنار دیگر شهدا در بطن مردم بوده و هستند، افزود: روحانیان همانند مردم در عرصه فداكاری همیشه حاضر هستند و در طول تاریخ پرافتخار انقلاب در سه عرصه فرهنگی، سیاسی و خدمات اجتماعی نقش آفرینی كرده اند.
وی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانی ادامه داد: اینكه امروز با افتخار می گوییم دین توان اداره حكومت را دارد، به بركت تلاش های فرهنگی و خستگی ناپذیر عالمان دینی است.
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری خاطرنشان كرد: در طول 57 سال حكومت سیاه پهلوی، زمانیكه یك مرجع تقلید و فقیه وارسته همچون امام خمینی(ره) وارد میدان شد، ملت یكی شدند و انقلاب اسلامی به پیروزی رسید.
آیت الله خاتمی تاكید كرد: ولایت فقیه كشور را نجات داد و 40 سال است كه كشور را نگه داشته و به كوری چشم دشمنان این انقلاب به دست صاحب اصلی اش خواهد رسید.

**هدف دشمنان، براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی است
وی براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی را هدف اصلی دشمنان عنوان و بیان كرد: حاكم شدن قانون خدا بر عالم، هدف اصلی شهدا از آغاز یعنی شهدای بدر تا شهیدان چند ساعت پیش در اهواز است كه جز در ایران اسلامی، این قانون به هدف خود نرسیده است.
عضو جامعه مدرسان حوزه علمیه قم با بیان اینكه در ایران حاكمیت به دست دین قرار گرفت و قانون اساسی ما یك قانون دینی و حاكمان و مجریان ما هم مسلمان و شیعه هستند، ادامه داد: به طور قطع چنین حكومتی هرگز بدون دشمن نمی شود.
آیت الله خاتمی گفت: دشمن باید در این حكومتی كه دین را زنده كرده است، موضع داشته باشد، به گونه ای كه از ابتدای انقلاب تاكنون علیه انقلاب ما تخریب و ترور داشته اند و هدفشان براندازی حكومت دینی است.
وی اضافه كرد: از زمانی هم كه دونالد ترامپ ریاست جمهوری آمریكا را در دست گرفت، به صراحت می گویند ما به دنبال براندازی نظام انقلاب اسلامی هستیم، اما بدانند كه این آرزو را به گور خواهند برد.
امام جمعه موقت تهران گفت: شیوه آنها در قالب پنج جنگ نظامی، فرهنگی، اقتصادی، روانی و رسانه ای در حال اجراست كه جنگ نظامی را در هشت سال دفاع مقدس با سربلندی پشت سر گذاشتیم.
آیت الله خاتمی بیان كرد: دشمنان در جنگ فرهنگی كه هم اكنون در میانه آن هستیم، به دنبال تغییر دادن و برهم زدن فرهنگ این ملت هستند و شبكه های ماهواره ای و فضای آلوده مجازی می خواهد فرهنگ خانواده دینی ایران را به فرهنگ غربی تبدیل كنند.
وی در عین حال ورود فرهنگ سكولاریسم به عرصه سینما و هنر را جلوه ای از تهاجم فرهنگی دانست و افزود: پادزهر جنگ فرهنگی تمسك به قرآن و عترت است.

**مردم، هدف تحریم های ظالمانه آمریكا است
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: در جنگ اقتصادی كه وسط این جنگ قرار داریم، ترامپ می گوید بی نظیرترین تحریم را در طول تاریخ علیه ایران به اجرا درآورده است.
آیت الله خاتمی با بیان اینكه مردم هدف این تحریم ها هستند، ادامه داد: در جنگ اقتصادی با اعمال فشار اقتصادی به مردم، دنبال بی حوصله كردن آنها هستند، اما در دهه عاشورای امسال تمام نقشه هایشان نقش بر آب شد و بار دیگر عاشورا كشور را نجات داد.
وی تاكید كرد: ملت ایران ملتی است كه دشمن را خسته می كند، اما خود خسته نمی شود.
امام جمعه موقت تهران گفت: جنگ روانی نیز علیه ملت ایران هم اكنون در حال اجرا است، همانند آنچه در جنگ احزاب اتفاق افتاد و به مردم گفتند نظام نبوی در شیب سقوط است، بروید پناهگاه پیدا كنید.
آیت الله خاتمی افزود: این همان كاری است كه امروز شبكه های ماهواره ای، فضاهای آلوده مجازی و شبكه های جاسوسی انجام می دهند و طوری وانمود می كنند كه نظام جمهوری اسلامی فردا و پس فردا كارش تمام است.
وی خاطرنشان كرد: به فضل خدا و به بركت حضور همیشه در صحنه مردم با بصیرت در تمامی عرصه ها، این نظام و انقلاب ماندگار و ماندنی است و شما احمق ها رفتنی هستید.

**معركه ها در پیش است، حججی ها خود را آماده كنند
عضو هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری خطاب به مردم گفت: معركه ها در پیش است، حججی ها خودشان را آماده كنند.
آیت الله خاتمی یادآور شد: امروز نظام مقدس جمهوری اسلامی قدرتمندتر از گذشته است و این مشكلات و سختی ها نظام را آبدیده تر می كند.
وی جنگ رسانه ای دشمنان را شایعه پراكنی ها بویژه در فضای مجازی دانست و تاكید كرد: فضای مجازی تلگرام و اینستاگرام دنیای آلودگی است و اینها یك دروغ می گویند و به سرعت در فضای آلوده مجازی پخش می شود.
آیت الله خاتمی تاكید كرد: راهی نداریم جز اینكه مردم و جوانان ما بیمه شوند و هر خبری را باور نكنند، این را قرآن می گوید.
وی شبكه های ماهواره ای بیگانه و فضای آلوده مجازی را مصداق فساد دانست و اظهار داشت: التهابات بازار سكه و ارز نیز توسط آنها ایجاد شده است و این جنگ رسانه ای همچنان ادامه دارد.
امام جمعه موقت تهران بصیرت را تنها راه برون رفت از این مشكلات عنوان كرد و گفت: محور این بصیرت رهنمودهای ولایت فقیه است كه صراط مستقیم را نشان می دهد.
آیت الله خاتمی افزود: برگزاری یادواره های شهدا بویژه در ایام عاشورای حسینی و ایام محرم بدان معنا است كه راه های پاسداری از محرم و عاشورا را بشناسیم.
به گزارش ایرنا، معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان اعلام كرده است كه تاكنون شهادت 10 نفر در جریان حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز قطعی شده است.
علی حسین حسین زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در این حمله خرابكارانه و كور به مسئولانی حاضر در مراسم آسیبی وارد نشده است.
معاون سیاسی اجتماعی استانداری خوزستان افزود: شهدا اغلب از نیروهای سپاه، ارتش و مردم حاضر در محل رژه نیروهای مسلح هستند.
وی تاكید كرد: در این حادثه بیش از 20 نفر مجروح شده اند كه احتمال افزایش تعداد شهدا با توجه به شدت جراحت مصدومان وجود دارد.
به گزارش ایرنا، یك گروه مسلحانه تروریست وابسته به گروهك تجزیه طلب «الاحواز» روز شنبه در جریان رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز پس از پوشیدن لباس مبدل سپاه و بسیج به جایگاه مسئولان و فرماندهان ارشد نظامی و انتظامی حمله كردند.
در جریان این اقدام چهار عامل این حادثه تروریستی كشته، زخمی و دستگیر شدند.
7528/2090

سرخط اخبار سیاست