جزئیات حادثه تروریستی از زبان استاندار خوزستان

اهواز-ایرنا- استاندار خوزستان روز شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا جزییاتی از حادثه تروریستی در آیین رژه نیروهای مسلح به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس در اهواز را تشریح كرد.

غلامرضا شریعتی لحظاتی پیش به ایرنا گفت: صبح امروز در حین اجرای رژه نیروهای مسلح در بلوار قدس اهواز افرادی با لباس مبدل سپاه و بسیج از پشت جایگاه مسوولان به سمت مسوولان و مردم حاضر در محل تیراندازی كردند كه متاسفانه در این اقدام خرابكارانه و ضد امنیتی تعدادی از مردم بی گناه از جمله تعدادی زن و كودك بیگناه شهید یا زخمی شدند.
استاندار خوزستان ادامه داد: تا كنون شهادت سه نفر قطعی و مشخص شده و بیش از 20 نفر نیز زخمی شده اند كه به بیمارستانهای اهواز منتقل شده اند.
وی گفت: با وجود شدت حادثه به سمت جایگاه مسوولان، به دلیل واكنش سریع نیروهای امنیتی، هیچ یك از مسوولان حاضر در جایگاه از جمله آیت الله موسوی جزایری نماینده ولی فقیه در استان خوزستان، آسیب ندیدند.
شریعتی افزود: اوضاع اكنون تحت كنترل نیروهای نظامی امنیتی و انتظامی است و آرامش بر منطقه حاكم شده است.
استاندار خوزستان گفت: این اقدامات خرابكارانه كور ذره ای در عزم و اراده و روحیه مقاومت مردم تاثیری نخواهد داشت بلكه همه آحاد مردم و مسوولان را در مقابله با توطئه های دشمنان متحد و مصمم تر خواهد كرد.

**تیم تروریستی منهدم شد
استاندار خوزستان همچنین از منهدم شدن تیم تروریستی عامل این اقدام خرابكارانه خبر داد و گفت: با هوشیاری نیروهای امنیتی اطلاعاتی نظامی و انتظامی حاضر در محل عوامل این اقدام خرابكارانه دستگیر، زخمی یا كشته شدند.
شریعتی گفت: طبق گزارشهای اولیه عوامل این حادثه چهار نفر بودند كه دو نفر از آنان كشته و دونفر دستگیر شدند كه یك نفر از دستگیر شدگان زخمی است.
وی ادامه داد: در زمان حاضر بیمارستانهای آپادانا و ارتش اهواز برای مداوای مجروحان حادثه بسیج شده و كار درمان مجروحان آغاز شده است.
6065/6064

سرخط اخبار سیاست