۳۱ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۸:۲۹
کد خبر: 83039281
۰ نفر
نیروهای مسلح اقتدار خود را در خلیج فارس به نمایش گذاشتند

بندرعباس - ایرنا - همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس و در حضور رییس مجلس شورای اسلامی، نیروهای مسلح مستقر در استان هرمزگان با برگزاری رژه، اقتدار و آمادگی خود را برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران در بلوار ساحلی بندرعباس كنار آب های خلیج فارس به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، در این آیین كه برای سومین سال همزمان با تهران در بندرعباس برگزار می شود، مقام های كشوری و لشكری حضور داشتند، یگان های برگزیده نیروهای مسلح شامل ارتش، سپاه و بسیج از مقابل كلام الله مجید رژه رفتند و بار دیگر با آرمان های امام راحل، شهدا و رهبر معظم انقلاب تجدید میثاق كردند.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در حاشیه برگزاری آیین رژه نیروهای مسلح هرمزگان گفت: بر اساس تدبیر فرماندهی معظم كل قوا (مدظله العالی) و ابلاغ ستاد كل نیروهای مسلح، رژه نیروهای مسلح از سال 1395 همزمان با تهران در بندرعباس به میزبانی یكی از سازمان ها برگزار می شود.
سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف افزود: این رژه با هدف نمایش اقتدار و توان بازدارندگی نیروهای مسلح در حوزه های مختلف دفاعی در رژه سراسری نیروهای مسلح، سی و یكم شهریور همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس است.
وی ادامه داد: امسال سپاه پاسداران انقلاب اسلامی میزبان و مسوول برگزاری آیین رژه 31 شهریور نیروهای مسلح در بندرعباس است.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد آور شد: این رژه، اقتدار و سیادت دریایی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در خلیج فارس و آب های آزاد با حضور یگان ها و 600 فروند شناورهای متنوع سنگین، سبك و پرنده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروی انتظامی است.
سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف اظهار داشت: همچنین توان ده ها فروند جنگنده نیروهای هوایی ارتش و سپاه در نسل های مختلف به نمایش گذاشته شد.
وی، شركت 200 فروند از شناورهای مردمی به نمایندگی از هزاران شناور دیگر اقشار مختلف مردم منطقه در رژه را از دیگر برنامه های این مراسم عنوان كرد.
سخنگوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد آور شد: همچنین در این مراسم دستاوردها و توانمندی های دفاعی نیروهای مسلح در قالب یگان های محمول در حوزه های دریایی، زمینی، هوایی و پدافندی ارایه شد.
سردار سرتیپ دوم پاسدار شریف تصریح كرد: برگزاری این رژه در سواحل خلیج فارس و در نزدیكی تنگه هرمز نشان خواهد داد كه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران برای صیانت از مصالح و منافع ملی، آماده عملیاتی كردن اراده نظام و ملت ایران برای مقابله با هرگونه تهدید دشمن در این منطقه راهبردی هستند.
3219/6048