انتقام سنگین سپاهان از فولاد خوزستان در اصفهان

اصفهان -ایرنا - تیم فوتبال فولاد مباركه سپاهان در ورزشگاه نقش جهان با نتیجه سه بر یك، فولاد خوزستان را شكست داد.

به گزارش ایرنا، دیدار تیم های فولا مباركه سپاهان اصفهان و فولاد خوزستان در چارچوب هفته هفتم لیگ برتر فوتبال كشور ساعت 19:30 امروز جمعه در میان هشت هزار و 500 تماشاگر ورزشگاه نقش جهان برگزار شد و در پایان تیم میزبان بود كه توانست با نتیجه سه بر یك میهمان خوزستانی خود را شكست دهد.
در ابتدای این دیدار تیم سپاهان حملاتی را روی دروازه فولاد خوزستان برنامه ریزی كرد كه توسط مدافعان حریف دفع شد و در مقابل تیم مهیمان نتوانست از موقعیت های خود بهره ببرد.
در دقیقه 20 بازی تیم سپاهان صاحب یك ضربه پنالتی شد كه توسط كی روش استنلی به گل تبدیل شد، طلایی پوشان سپاهان سه دقیقه بعد توسط سعید آقایی با یك ضربه پا به دومین گل خود رسیدند.
فولاد خوزستان نیز حملاتی را روی دروازه حریف سپاهانی خود طرح ریزی كردند تا این كه در دقیقه 43 توسط لوسیانو پریرا روی پاس لوپزوینسوس به گل رسید تا در نیمه اول این دیدار با نتیجه دو بر یك به سود میزبان به پایان برسد.
نیمه دوم این دیدار در حالی آغاز شد كه تیم طلایی پوشان سپاهان هجومی بازی را آغاز كردند و یك موقعیت خوب را همان ابتدای بازی از دست دادند.
فولادخوزستان نیز در میان هیاهویی طرفداران سپاهان در ورزشگاه نقش جهان حملاتی نه چندان جان دار را بر روی دروازه سپاهان انجام داد كه درست از موقعیت های خود بهره نبردند.
این تیم سپاهان بود كه با حملات خود چندین موقعیت گلزنی روی دروازه فولاد خوزستان به وجود آورد كه سرانجام ساسان انصاری در دقیقه 66 با ضربه سر دروازه حریف خوزستانی را باز كرد.
فولاد خوزستان در دقیقه 72 فولاد خوزستان یك ضربه ایستگاهی بدست آوردند ولی نتواستند از این موقعیت درست بهره ببرند و با برخورد به مدافعان سپاهان توپ به بیرون رفت.
حملات تیم سپاهان در این دیدار ادامه یافت ولی در ادامه موفق به گلزنی نشدند، در مقابل تیم حریف نیز درست از موقعیت های خود استفاده نكرد تا سومین شكست خود را در فصل جاری رقم بزند.
این دیدار در پایان با نتیجه سه بر یك به سود فولاد مباركه سپاهان پایان یافت تا این تیم همراه با پرسپولیس تهران همچنان تیم بدون باخت این رقابت ها باشند.
در تركیب امروز سپاهان با هدایت امیر قلعه نویی پیام نیازمند، محمد ایران پوریان، خالد شفیعی، سعید آقایی، مهدی كیانی، حامد بحیرایی(دقیقه 46 تعویض با میلاد سرلك)، ولادمیر كومان، ساسان انصاری، مهرداد محمدی و استنلی سوارز به میدان رفتند.
در تركیب تیم فولاد خوزستان در دیدار امروز برابر سپاهان با هدایت ایلیا استان ، فرزاد جعفری، ایوب والی( تعویض دقیقه 46 با رضا میرزایی) 26، لوپزوینسوس، میثم دورقی، حسن بیت سعید، مهدی زبیدی(69 تعویض سید هیثم هاشمی زاده)، احسان مرادیان، لوسیانو پرپریا مندس، صابر حردانی، سینا مریدی(تعویض دقیقه 60 با مهرداد هدایتیان) و میلاد بدرقه بازی كردند.
قضاوت این دیدار را بیژن حیدری با كمك های مهدی الوندی و محمد علی پورمتقی برعهده داشتند.
تیم فوتبال سپاهان اصفهان با پنج مقام قهرمانی در دوره‌های دوم، نهم، دهم، یازدهم و چهاردهم لیگ برتر، به پرافتخارترین تیم تاریخ این رقابت ها در ایران معروف است.
فولاد خوزستان تاكنون دو مرتبه در فصل 84–1383 و فصل 93–1392 قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شد. فولاد در فصل 84–1383 با كسب 64 امتیاز از 30 بازی ركورد مقتدرانه‌ ترین قهرمانی در لیگ برتر ایران را كسب كرد.
تیم سپاهان با این پیروزی با 13 امتیاز به رده دوم این رقابت ها صعود كرد و فولاد خوزستان با هشت امتیاز در رده دهم لیگ برتر فوتبال كشور قرار گرفت.
/6026/8114