«حسینی» نایب قهرمان تكواندوی گرندپری شد

تهران - ایرنا - نخستین روز رقابت های تكواندوی گرندپری چین تایپه با كسب مدال نقره «میرهاشم حسینی» همراه شد و « سجاد مردانی» نیز در ادامه ناكامی های خود در همان دور نخست شكست خورد و از گردونه مسابقات كنار رفت.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ مرحله سوم مسابقات گرندپری سال 2018 از امروز (چهارشنبه) در 4 وزن المپیكی به میزبانی چین تایپه آغاز شد.
«میرهاشم حسینی»، «سجاد مردانی» و «ابوالفضل یعقوبی» نمایندگان روز نخست تیم ایران بودند.
در وزن منهای 68 كیلوگرم «حسینی» ابتدا «ولادیمیر دالاكلیو» از بلغارستان را 16 بر 9 شكست داد و در ادامه «جواد آچاب» نماینده مطرح بلژیك را 20 بر 6 مغلوب كرد.
جوان شایسته تكواندوی ایران سپس «كریستین مسینیش» قهرمان اروپا از انگلیس را 23 بر 13 و «یو جوان هوانگ» از كره جنوبی را 6 بر 2 برد و به فینال رسید.
حسینی در فینال برابر «دای هون لی» از كره‌جنوبی دارنده مدال برنز و نقره المپیك 2016 و 2012 و قهرمان جهان قرار گرفت و 13 بر 9 شكست خورد تا مدال نقره را از آن خود كند.
«ابولفضل یعقوبی» دیگر نماینده وزن منهای 68 كیلوگرم ایران نیز از رسیدن به مراحل پایانی بازماند.
«سجاد مردانی» تكواندوكار باتجربه ایران كه در یكسال اخیر روی نوار ناكامی گام برداشته است در وزن به اضافه 80 كیلوگرم، پس از استراحت در دور نخست به مصاف «امره اتسلی» تكواندوكار جوان و بی تجربه تركیه ای رفت و ناباورانه 8 بر 7 شكست خورد و حذف شد.
فردا (پنجشنبه) مبارزات اوزان منهای 58 كیلوگرم برگزار می شود كه «آرمین هادی‌پور» نماینده كشورمان ابتدا با «آنتونیو فلسا» از ایتالیا مبارزه می‌كند و پس از آن به مصاف برنده دیدار كره‌جنوبی و اوكراین خواهد رفت.
به نفرات اول تا سوم این مسابقات، به ترتیب 40، 24 و 14.4 امتیاز در راستای افزایش رنكینگ المپیك و همچنین پنج، سه و هزار دلار جایزه تعلق می گیرد.
شس**ورزشی**3783** 1917