النجباء: تحریم های آمریكا تاثیری بر مقاومت عراق نخواهد داشت

بغداد – ایرنا – سخنگوی گروه مقاومت اسلامی جنبش 'النجباء' به ریاست شیخ 'اكرم الكعبی' در واكنش به تحریم هایی كه قرار است آمریكا بر دو گروه مقاومت اسلامی النجباء و عصائب اهل الحق اعمال كند تاكید كرد كه این تحریم ها بر گروه های مقاومت اسلامی عراق بی اثر است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، 'هاشم الموسوی' روز چهارشنبه به خبرگزاری 'المعلومه' عراق گفته است: النجباء و همه گروه های مقاومت اسلامی در عراق هیچ ارتباطی - از دور یا نزدیك - با واشنگتن ندارند و فاقد هرگونه تعامل تجاری با آمریكا هستند و برهمین اساس سیاست تحریم ها یك گام از پیش شكست خورده و فاقد اهمیت است.
وی خاطرنشان ساخته است كه آمریكا تمام تلاشش را می كند تا گروه های مقاومت اسلامی را در عراق گاه به بهانه وابستگی به ایران و یا گاه ادعای ارسال موشك های بالستیك ایرانی به عراق زمین گیر كند.
وی یكی از اهداف اقدامات خصمانه آمریكا علیه گروه های مقاومت اسلامی در عراق را انتقام از آنها به خاطر پیروزی های چشمگیرشان علیه گروه های تروریستی متحد امریكا در سوریه و عراق عنوان كرده است.
الموسوی تاكید كرده است كه اعمال تحریم علیه گروه های مقاومت اسلامی بخشی از سلسله سیاست های خصمانه آمریكا علیه ملت عراق از 2003 تا به امروز است.
در واكنش به تحریم های جدید آمریكا كه گفته می شود قرار است كنگره آمریكا امروز چهارشنبه بر النجباء و عصائب اهل الحق (شیخ قیس الخزعلی) اعمال كند، یكی از نمایندگان زن در پارلمان عراق نیز تاكید كرد كه این تحریم ها فاقد هرگونه ارزشی است.
'انتصار الموسوی' از فراكسیون 'الفتح' (نزدیك به الحشد الشعبی) در بیانیه ای گفته است كه تحریم های جدید بخشی از اقدامات انتقام جویانه محور خلیجی – آمریكایی علیه حامیان مقاومت در منطقه است.
وی در واكنش به اقدامات خصمانه آمریكا علیه گروه های مقاومت اسلامی در عراق خاطرنشان ساخته است كه اولویت عراق در مرحله سیاسی پیش رو، تلاش برای اخراج نیروهای آمریكایی از عراق است.
الموسوی تاكید كرد كه مقاومت اسلامی در عراق و عموم منطقه از حیث سیاسی و عقیدتی بر آمریكا و متحدانش پیروز شده و رویكرد واشنگتن برای اعمال تحریم بر گروه های مقاومت اسلامی فاقد ارزش و باعث عزم بیشتر این گروه ها در مبارزه با تروریسم می شود.
طرح قراردادن دو گروه مقاومت اسلامی النجباء و عصائب اهل الحق در فهرست تروریسم را كنگره آمریكا در 4 خرداد گذشته بعد از پیروزی چشمگیر گروه های مقاومت اسلامی در انتخابات 22 اردیبهشت ماه گذشته پارلمان عراق اتخاذ كرده است.
گروه مقاومت عصائب اهل الحق كه در انتخابات گذشته تنها یك كرسی در پارلمان داشت، در این دوره از پارلمان 15كرسی به دست آورد و گزارش ها حاكیست كه بخشی از اعمال تحریم های واشنگتن علیه گروه های مقاومت اسلامی درعراق، برای جلوگیری از اعطای نقش سیاسی گسترده به این گروه ها در دولت جدید و روند جاری سیاسی این كشور عنوان شده است.
با وجود فشار گسترده آمریكا در این دوره از انتخابات پارلمانی عراق برای اثر گذاری در تشكیل دولت جدید، اما جریان های سیاسی عراق تاكنون برخلاف میل واشنگتن عمل كرده امری كه باعث عصبانیت كاخ سفید شده است.
خاورم *4*353*380*