۲۷ شهریور ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۴۷
کد خبر: 83037633
۰ نفر
عربستان سه تن طلا به منافقین كمك كرده است

تهران – ایرنا – تارنمای خبری البوابه روز سه شنبه ابعاد پنهانی پشتیبانی مادی و معنوی عربستان سعودی از گروهك تروریستی منافقین را افشا كرد كه شامل اهدای سه تن شمش طلا و ساعت های مچی گرانبها برای تامین مالی هزینه های این تشكیلات بوده است.

به گزارش عصر سه شنبه ایرنا به نقل از البوابه نیوز، این گروهك تروریستی دستكم سه تن شمش طلا از عربستان و در دوره صدام حسین رئیس جمهوری معدوم عراق، بخشی از درآمد فروش نفت این كشور را دریافت می كرده است.
این مطلب به صورت گسترده ای وجود دارد كه عربستان سعودی حامی سرسخت گروهك منافقین مخالف ایران بوده كه فعالیت خود را به عنوان جذب كننده دانشجویان تندرو آغاز كرد و اكنون به صورت دقیق تر، به عنوان فرقه شناخته می شود.
تارنمای البوابه نوشت: در حالی كه تاكنون روایت دقیق و استواری از حمایت سعودی ها از منافقین وجود نداشته، اما مسعود خدابنده عضو ارشد پیشین این سازمان، جزئیات انتقال ویژه این هدایای گرانبها را از عربستان به منافقین برای ما شرح داده كه ارزش آن صدها میلیون دلار برآورد شده است و نخستین روایت مفصل از همكاری منافقین با حاكمان عربستان سعودی به شمار می رود.
عضو پیشین گروهك منافقین كه شخصا بر نقل و انتقال كالاهای اهدایی عربستان نظارت می كرده است، ماموران امنیتی سعودی كه برای تركی بن فیصل آل سعود رئیس وقت سازمان اطلاعات عربستان و عبدالله بن عبدالعزیز پادشاه پیشین این كشور كار می كردند، سه تن طلا، دستكم چهار چمدان حاوی ساعت های مچی مارك رولكس و پوشش اصیل خانه كعبه را تحویل منافقین داده اند.
خدابنده كه رئیس ماموران محافظ سران منافقین و یكی از اعضای ارشد آن بوده، همچنین جزئیات شبكه قاچاق و بازار سیاه را برای البوابه شرح داده كه سعودی ها از آن برای تامین مالی پنهانی منافقین استفاده می كرده اند.
وی افزود: طلاها و دیگر كالاهای گرانبها از عربستان سعودی به بغداد انتقال یافت و از طریق بازرگانان وابسته به سعودی ها در بازارهای سیاه امان پایتخت اردن فروخته و درآمد آن به حساب های مرتبط با منافقین در كشورهای بیگانه برای تامین مالی عملیات آنها انتقال داده شد.
خدابنده افزود كه در سال 1989 یك سال پیش از حمله صدام به كویت به همراه مسعود رجوی سركرده وقت این سازمان و با محافظت پلیس مخفی عراق برای زیارت و امور دیگر به عربستان رفته و در هنگام بازگشت به عراق به هر یك از آنان 2 چمدان حاوی هدایای ملك عبدالهب ولیعهد وقت عربستان داده شد كه حاوی طلا و ساعت های رولكس بود كه به صورت سفارشی و با تصویر سر شاه وقت عربستان ساخته شده بود.
خدابنده گفت: ماموریت من انتقال طلاها با كامیون های مخصوص و با كمك نمایندگان عراق و سعودی بود. هر كامیون حامل حدود یك تن طلا به ارزش تقریبی 200 میلیون دلار بود كه پس از چند روز ترتیب انتقال آن به امان برای فروش دادم.
عضو ارشد پیشین گروهك منافقین به البوابه توضیح داد: بخشی از پول حاصل از این معاملات با سعودی ها، برای خرید خودروهای نظامی شامل ناوگان بزرگی از خودروهای نیمه نظامی تویوتا و دیگر نیازهای پشتیبانی هزینه شد.
تارنمای البوابه یادآورشد: صدام در دهه های1980 و 1990 به منافقین پناه داده بود و از این گروهك حمایت و از آن به عنوان نیروی شبه نظامی برای اجرای برنامه های ژئوپلیتیك خود مانند نبرد با كردها و ایران استفاده می كرد. منافقین به دستور صدام هزاران ایرانی را در جنگ ایران و عراق شهید و شهرت خود را به عنوان خائن به مردم ایران تثبیت كرد.
به گفته خدابنده، صدام افزون بر پرداخت منظم پول به منافقین، بخشی از درآمد فروش نفت عراق به انگلیس را نیز به این گروه اختصاص داده بود.
تارنمای البوابه افزود: بخش قابل ملاحظه ای از درآمد حاصل از اختلاس و پولشویی در سراسر جهان نیز به این گروه پرداخت می شد. تحقیق گسترده پلیس فدرال آمریكا (اف بی آی) در سال 2004 در باره منابع مالی این گروهك تروریستی نشان داد كه شبكه پیچیده ای از سازمان های صوری وجود داشته اند كه وانمود می كرده اند خیریه هستند، اما در واقع برای منافقین درآمد تولید می كرده اند. این طرح های اختلاس و پولشویی در سراسر اروپا و ایالات متحده كشف شده است. منافقین از واشنگتن دی سی تا تامپا، دالاس، لس آنجلس و حتی لندن، استكهلم و پاریس هسته هایی داشتند كه در طرح های اختلاس و خیریه های دروغین فعالیت می كرده اند.
البوابه نوشت: این سازمان كه به عنوان جنبش دانشجویی تندروی مخالف شاه آغاز به كار كرد و در پی بیرون رانده شدن از صحنه سیاسی ایران، به گروه چریكی ضدروحانیون و سپس به گروه شبه نظامی حامی صدام در عراق تبدیل شد كه ایرانیان و كردها را به قتل می رساند، اكنون در اختیار دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا قرار دارد كه مشاورانش تصور می كنند می توانند از آن علیه جمهوری اسلامی بهره برداری كنند.
شبد**اروپام**1486**1010