تور بین المللی دوچرخه سواری همدان 2018 برگزار شود

همدان - ایرنا - رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با اشاره به انتخاب همدان به عنوان پایتخت گردشگری كشورهای آسیایی در سالجاری میلادی، به مسئولان اجرایی این استان پیشنهاد داد یك دوره تور بین المللی با عنوان همدان 2018 برگزار شود.

به گزارش ایرنا، خسرو قمری روز سه شنبه در مجمع انتخابات هیات دوچرخه سواری همدان اظهار داشت: مسئولان ورزش همدان باید به دنبال احیای تورهای دوچرخه سواری در این استان باشند.
وی ادامه داد: به نظرم هم اینك كه همدان عنوان پایتخت گردشگری آسیا را یدك می كشد، می تواند این تور بین المللی را استارت بزند و فدراسیون نیز آماده دارد در برگزاری این رویداد بین المللی همكاری كند.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری با اشاره به نتایج تیم ایران در بازی های آسیایی این رشته ورزشی، یادآوری كرد: بدشانسی مانع از كسب مدال توسط ركابزنان ایرانی شركت كننده در بازی های آسیایی 2018 جاكارتا اندونزی شد.
قمری اظهار داشت: در بازی های آسیایی با وجود شایستگی، با بدشانسی روبه رو شدیم و مقامی بهتر از چهارمی كسب نكردیم.
وی اضافه كرد: در بخش جاده، سمیه یزدانی كه از شانس های مدال آوری بشمار می رفت، 10 روز قبل از اعزام از ناحیه ترقوه دچار شكستگی شد تا نفر دوم تیم به مسابقات اعزام شود و در بخش مردان نیز آورین معظمی گودرزی یك ماه قبل از عزیمت به مسابقات از ناحیه صورت و بینی دچار شكستگی شد و با فاصله گرفتن از تمرینات، آمادگی لازم را پیدا نكرد.
قمری خاطرنشان كرد: در رشته كوهستان معتقدم عملكرد خوبی داشتیم و در صورتی كه لاستیك دوچرخه حسین زنجانیان نمی تركید، می توانست صاحب مدال شود اما در نهایت این ورزشكار پنجم شد و در كراس كانتری نیز نقص فنی دوچرخه و پارگی زنجیر چرخ، اجازه رسیدن به مدال را نداد.
رئیس فدراسیون دوچرخه سواری یادآور شد: با این حال برنامه خود را بر مسابقات قهرمانی 2019 آسیا متمركز كرده ایم و اطمینان دارم در این مسابقات به نتایج مطلوب دست می یابیم.
مدیركل ورزش و جوانان همدان نیز در این جلسه گفت: ظرفیت های بالقوه ای در ورزش دوچرخه سواری استان وجود دارد كه باید در عرصه استعدادیابی و شكوفایی نخبه ها برنامه ریزی شود.
رسول منعم اضافه كرد: دوچرخه سواری جزو رشته هایی است كه بیشتر مردم با آن آشنایی دارند اما می بایست برای ورود به عرصه قهرمانی و حرفه ای نسبت به استعدادیابی، آموزش و شكوفایی نخبه ها اقدام های لازم صورت بگیرد.
وی اظهار داشت: هم اكنون شاهد فعالیت مطلوب این رشته ورزشی در ابعاد همگانی و قهرمانی همدان هستیم اما نیاز است با تلاش بیشتر، جایگاه دوچرخه سواری همدان را همانند گذشته در كشور ارتقا داد.
منعم بیان كرد: رویكرد دستگاه ورزش استان همدان نیز حمایت همه جانبه از رشته های مدال آور در عرصه های بین المللی است و انتظار داریم دوچرخه سواری همدان در دوره مدیریت جدید رشد قابل توجهی پیدا كند.
وی افزود: این استان سرشار از استعدادهای رشته دوچرخه سواری به ویژه در رشته كوهستان است و فقط نیاز به برنامه ریزی لازم برای شكوفایی آنها دارد.
مدیركل ورزش و جوانان همدان با تاكید بر ترویج و توسعه رشته دوچرخه سواری در سطح جامعه گفت: همگانی شدن رشته دوچرخه سواری یكی از مهمترین برنامه ها به شمار می رود كه باید مورد توجه مدیریت جدید این هیات قرار بگیرد.

*** كیوان گردان رئیس هیات دوچرخه سواری همدان شد
در مجمع انتخاب رئیس هیات دوچرخه سواری همدان كه در حضور رئیس فدراسیون دوچرخه سواری كشور و مدیركل ورزش و جوانان این استان برگزار شد، كیوان گردان با كسب 11 رای از 12 رای ماخوذه به مدت چهار سال در این سمت انتخاب شد.
در این مجمع از زحمات چهار ساله علی ثقفی رئیس پیشین این هیات و علی پارساجو سرپرست هیات تجلیل به عمل آمد.
كیوان گردان هم اكنون مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان همدان است.
هم اكنون بیش از یكصد دوچرخه سوار به صورت حرفه ای در این رشته ورزشی فعالیت دارند.
7520*2090