۲۷ شهریور ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰
کد خبر 83037170
۰ نفر
تالار سفال های عصر مفرغ موزه دانشگاه تهران گشایش یافت

تهران - ایرنا - تالار سفال های عصر مفرغ و آهن موزه مقدم دانشگاه تهران با عرضه 94 اثر نفیس توسط محمود نیلی احمدآبادی رئیس این دانشگاه افتتاح شد .

به گزارش روز دوشنبه ایرنا از دانشگاه تهران ، همزمان با افتتاح این موزه 14 اثر آن منسوب به محوطه گیان شهرستان نهاوند و مابقی یه مربوط به محوطه های خوروین و دیلمان، همگی از مجموعه شخصی زنده یاد استاد محسن مقدم، وقف شده به نمایش عموم گذاشته شده است.
هیات رئیسه دانشگاه تهران از فضاهای مختلف موزه مقدم اعم از حوضخانه، گنجینه، كارگاه مرمت، اتاق صدف، عمارت زمستانی، عمارت تابستانی، ایوان قاجار، كتابخانه، عمارت برج، گلخانه، مركز اسناد، اتاق نقاشی، اتاق شومینه و حیاط ها دیدن كردند.
رئیس دانشگاه تهران در این بازدید بر ضرورت استفاده از پتانسیل های دانشگاه در تحقیق و مرمت بر آثار موزه مقدم تاكید كرد و به روز رسانی تجهیزات را از اقدامات مهم پیش روی دانشگاه برشمرد.
همچنین، جلسه هیئت رئیسه دانشگاه تهران با طرح موضوعاتی چون آیین ورودی نو دانشجویان سال 97 كه شنبه 31 شهریور برگزار می شود، باغ موزه نگارستان، موزه مقدم و غیره در كتابخانه موزه مقدم دانشگاه تهران برگزار شد.
علاقه مندان به دیدن آثار تالار سفال های عصر مفرغ و آهن، می توانند از 27 شهریور، همه روزه غیر از شنبه ها و ایام تعطیل سوگواری، از ساعت 9 تا 17 به موزه مقدم مراجعه كنند.
9187 **1200**