17 یزدی دوره مربیگری فوتسال سطح یك ایران را گذراندند

یزد - ایرنا - دوره مربیگری فوتسال سطح یك مردان ایران كه پنجشنبه هفته گذشته با شركت 17 نفر از اعضای باشگاه های شهرستان های یزد در ورزشگاه شهید نصیری مركز این استان آغاز شده بود، دوشنبه شب با اهدا گواهی دوره پایان یافت.

به گزارش ایرنا ، این دوره زیرنظر فدراسیون فوتبال و با همكاری كمیته آموزش هیات فوتبال یزد به مدت پنج روز و با ارائه 40 ساعت تدریس نظری و عملی برگزار شد.
شركت كنندگان زیرنظر «سعید خدا رحمی » از مدرسان اعزامی فدراسیون با جدیدترین اصول و قوانین مربیگری، مسائل فنی و تكنیكی رشته فوتسال و مسائل فرهنگی و تیمداری آشنا شدند.
مدرس فدراسیون فوتبال یادآور شد: توجه به مقوله آموزش و برگزاری دوره های علمی جزو برنامه های مهم فدراسیون است كه با همكاری هیات استان ها انجام می شود.
خدا رحمی در حاشیه آیین اختتامیه دوره یادشده در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: ركن اصلی توسعه رشته فوتسال و فوتبال در گرو برگزاری دوره های آموزشی است، می بایستی برای انجام آن اقدام لازم انجام شود.
وی تصریح كرد: هیات فوتبال استان ها با درخواست از فدراسیون بر حسب نیاز در برگزاری دوره های آموزشی برای مربیان خود و ارتقای علمی آنها اقدام می كند.
همچنین رئیس هیات فوتبال استان یزد پیشتر گفته بود: ارتقای علمی و عملی مربیان فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی در گرو برگزاری دوره های آموزشی با حضور مدرسان فدراسیون است.
عبدالرضا دستا افزود: اطلاعات مربیان ورزشی برای موفقیت در میدان های ورزشی باید به روز باشد و بر آمادگی جسمی خود بیفزایند تا بتوانند در مربیگری و تربیت بازیكن به وظایف خود عمل كنند.
یزد 60 تیم فوتسال در رده های مختلف سنی در لیگ استانی دارد و افزون بر 70 مربی فوتسال در این منطقه فعالیت دارند.
این استان بر پایه سرشماری آبان سال 1395، یك میلیون و 138هزار نفر جمعیت دارد كه 85 درصد در 21شهر و بقیه در روستاها و آبادی ها و مناطق عشایری زندگی می كنند.
7536 / 2047/