امكان سفر عمره گزاران به سایر شهرهای عربستان فراهم شد

دوحه – ایرنا – در حالیكه بر اساس یك سنت دیرین عمره گزاران تنها امكان سفر به شهرهای مكه مكرمه و مدینه منوره را دارند، معاون وزارت حج و عمره عربستان از تصمیم این كشور برای صدور اجازه سفر به سایر شهرها برای عمره گزاران خبر داد.

به گزارش روز دوشنبه ایرنا ، 'عبدالعزیز وزان' معاون عمره وزارت حج عربستان اعلام كرد : عمره گزاران می توانند با دریافت روادید 30 روزه علاوه بر انجام مناسك عمره، به هر یك از شهرهای دیگر كشور سفر كنند.
وی با بیان اینكه روادید عمره 15 روزه و 15 روز دیگر هم برای سفر به شهرها و امكان دیدنی عربستان در نظر گرفته شده است ، گفت : تنها شرط استفاده از این امكان درخواست شركت های عمره پیش از سفر عمره گزاران به عربستان است.
این تصمیم عربستان در راستای افزایش شمار عمره گزاران این كشور صورت می گیرد.
تعداد عمره گزاران در سال گذشته كمی بیش از 7 میلیون نفر بود و دولت سعودی با برنامه ریزی سعی دارد امسال این میزان را تا نیمه ماه شوال 1440 هجری قمری به 8 میلیون و نیم برساند.
در همین راستا وزارت حج عربستان امسال فصل عمره را از ابتدای ماه محرم ( 20 شهریور) آغاز كرد در حالی كه در سال های گذشته اواخر صفر یا اواسط ربیع الاول آغاز فصل عمره محسوب می شد.
عربستان سعودی در چارچوب برنامه چشم انداز 2030 خود تلاش می كند تا میزان وابستگی به درآمدهای نفتی را با تنوع بخشیدن به اقتصاد خود كم كند كه یكی از راهها برای دستیابی به سند چشم انداز، توسعه صنعت گردشگری اعلام شده است .
دولت سعودی اعلام كرده است كه بر اساس برنامه ریزی های به عمل آمده پیش بینی می كند شمار عمره گزاران در سال 2022 به 15 میلیون و در سال 2030 به 30 میلیون نفر برسد.
وزارت حج و عمره عربستان شنبه گذشته اعلام كرد : تاكنون تنها 585 عمره گزار وارد این كشور شده اند كه بیشترین آنها از كشورهای پاكستان ، هند ، سریلانكا ، اردن و كویت هستند.
خاورم**1508**1211