آموزش و پرورش بستر توسعه همه جانبه است

كرمانشاه- ايرنا- امام جمعه جوانرود، توجه به آموزش و پرورش را بستر توسعه همه جانبه دانست و بر تقويت و حمايت از اين دستگاه مهم و تاثيرگذار متولي آموزش در كشور تاكيد كرد.

به گزارش ايرنا؛ ماموستا ملا احمد فخري روز دوشنبه در جلسه شوراي آموزش و پرورش جوانرود با تسليت ايام ماه محرم و تبريك هفته دفاع مقدس و بازگشايي مدارس، افزود: نيروهاي فعال در اين نهاد و نهادهاي مرتبط با آموزش و پرورش از قبيل شوراي آموزش و پرورش و انجمن اولياء و مربيان مي توانند با تصميم سازي به توسعه فرهنگ جامعه كمك كنند.
وي با بيان اينكه اصلي ترين كاركرد آموزش و پرورش تربيت نيروي انساني است، اظهارداشت: اين نهاد فرزندان را براي زندگي فردا آماده مي كند.
معاون فرماندار جوانرود نيز بر لزوم همكاري مسئولان ادارات و دستگاه ها با آموزش و پرورش شهرستان در بازگشايي مدارس تاكيد كرد.
كمال شهسواري افزود: دستگاه هاي اجرايي شهرستان به منظور زمينه سازي و همكاري با آموزش و پرورش از تمام ظرفيت‌هاي خود براي آغاز سال تحصيلي جديد استفاده كنند.
مدير آموزش و پرورش جوانرود هم در ادامه اين جلسه گفت: در سال تحصيلي جديد بيش 14 هزار دانش آموز در مقاطع مختلف تحصيلي در اين شهرستان راهي مدارس مي شوند.
محمود داوودي زاده مسائل و مشكلات آموزش و پرورش را يادآور شد و خواستار حمايت هاي مسئولان براي حل اين مشكلات شد.
وي مهمترين مشكل آموزش و پرورش را در روستاي صفي آباد عنوان كرد و اظهار داشت: سال گذشته 33 دانش آموز ابتدايي و 100 دانش آموز متوسطه اول اين روستا در يك مدرسه پنج كلاسه و 6 كانكس در فضاي حياط مدرسه به صورت مختلط مشغول به تحصيل بودند.
داوودي زاده خاطرنشان كرد: خوشبختانه امسال با اضافه كردن سه كانكس ديگر به مدارس روستاي صفي آباد پاره اي از مشكلات مدارس اين روستا حل شده است و دختران و پسران به صورت مجزا در شيفت هاي مخالف تحصيل مي كنند.
وي با تقدير از پيگيرهاي فرماندار جوانرود در خصوص رايزني براي حل مشكلات آموزش و پروش و روستاي صفي آباد يادآور شد: اميدواريم با پيگيرهاي مسئولان بيش از پيش شاهد حل مشكلات آموزش و پرورش باشيم.
شهرستان جوانرود با بيش از 75 هزار نفر جمعيت در 86 كيلومتري شمال غرب كرمانشاه واقع شده است.
7453/3033