۲۵ شهریور ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۷
کد خبر 83035465
۰ نفر
پيكر شهيد روحاني مدافع حرم در لامرد تشييع شد

شيراز- ايرنا- پيكر پاك شهيد حجت الاسلام فرهاد طالبي كه در راه دفاع از حرم اهل بيت (ع) در سوريه به شهادت رسيد، يكشنبه در شهرستان لامرد تشييع و به خاك سپرده شد.

به گزارش ايرنا، اين شهيد والامقام كه نخستين شهيد روحاني اعزامي از شهرستان لامرد محسوب مي شود و در محرم، ماه شهادت مظلومانه امام حسين (ع) سيد و سالار شهيدان و ياران باوفايش به فيض شهادت نائل آمد.
پيكر اين شهيد مدافع حرم پس از وداع توسط مردم مركز شهرستان لامرد، روز يكشنبه در دهنو فاضلي از توابع بخش چاه ورز اين شهرستان به خاك سپرده شد و آرام گرفت.
فرماندار شهرستان لامرد در حاشيه اين آيين به خبرنگار ايرنا گفت: شهيد طالبي به عنوان يك جوان با هزاران آرزو در راهي قدم گذاشت كه مي دانست چه خطراتي دارد اما به ميدان رفت تا پاسخي باشد براي بسياري از شبهاتي كه دشمنان براي كم رنگ كردن اين جانفشاني ها مطرح مي كنند.
حسين شباني نژاد افزود: اين شهيد با ويژگيهاي منحصر به فرد در راه دفاع از حريم اسلام و تشيع بايد الگوي مناسبي باشد تا با تبليغات مناسب و ارائه قدرتمند سيره اين الگوهاي شهادت جامعه را به سمت مناسب خود هدايت كنيم.
امام جمعه چاه ورز از توابع شهرستان لامرد نيز گفت: شهادت افتخار بي بديلي است كه نصيب هر فردي نمي شود و تنها مخصوص بندگان خاص خدا است.
حجت الاسلام يونس طاهري در ادامه از خلوص نيت و تقوا شهيد طالبي به عنوان ويژگي ممتاز اين شهيد مدافع حرم ياد كرد و گفت: شهادت وي منشأ خير و بركت و افتخاري بزرگ براي براي مردم منطقه است.
شهرستان لامرد در فاصله 365 كيلومتري جنوب شيراز واقع است.
9769/ 2027